Miroslavst

Velikost souboru a co značí označení u videa?

Zajímalo by mě, co značí u videa na youtube 360p; 480p; 720p; 1080p?
A dále by mě zajímalo, co je na tom videu tak velké, že když jsem si ho schtěl stáhnout, tak mi to ukázalo 178MB.
http://www.you­tube.com/watch?v=-56MFdYSbks&fe­ature=channel

Nejlepší odpověď
mosoj

Je to rozlišení v pixelech na výšku.
Čím větší číslo tím větší rozlišení a kvalita a také velikost souboru v MB. Televize mají dnes nejvyšší rozlišení označované jako full HD 1080p.

Další odpovědi
led

čísla znamenajú rozlíšenie a tým aj výsledný obraz.
360p – 360bodov v riadku tj. rozmer PDA
720p – rozlíšenie DVD – TV už môžte na celú plochu
1080p – HD rozlíšenie
podľa toho aj vychádza veľkosť súboru.

1popelka1

360p atd. není to rozlišení- kvalita obrazu? Ale střílím od boku, tak raději píšu do diskuze 🙂

anonym

presne tak, a to pismeno p znamena „progresivní“. Není to jednotka pixelu, jak by se mohlo zdát … setkáme se totiž ještě s rozlišeními které mají na konci písmeno i (interlaced) – takové video má stejné rozlišení ale každý jeden snímek překreslí vždy jen sudé, nebo liché řádky .. tento režim naštěstí už pomalu mizí.

anonym

rezimy 720i, 1080i se pouzivaji napriklad u starsich digitalnich kamer … ulehcuji jim hodne praci, zmensuji velikost vysledneho souboru za cenu teoreticky malo znatelneho zhorseni kvality (toto zhorseni je vsak vyrazne patrne pri rychlem pohybu)

Miroslavst

Díky popelko, ale bohužel takto palec nedostaneš. Klidně piš odpověď.
Jo a palec ti dám:
http://www.pe­loton.cz/files/i­mages/Palecna­horu.jpg

1popelka1

Jéé, děkuji 🙂