Misa503

Velikost bitové kopie je jiná než " C "

Dobrý den.

Vytvořil jsem si na stolním PC – WIN 8.1 – bitovou kopii – systém " C " – a ukazuje mi , že je velikost 32 GB.

Ale systém " C " mi ukazuje velikost 50 GB.

Proč není velikost bitové kopie také 50 GB? Já myslel, že bitová kopie je přesná kopie systému " C ".

V případě obnovení systému – pomocí bitové kopie – mi připadá, že při rozdílu 50 – 32 GB by měli některé soubory chybět, ne?

Když bych pouze zkopíroval celý disk " C " na nějaký jiný disk, tak by to bylo lepší než bitová kopie? Velikosti by pak byly stejné, ne?

Děkuji za případné vysvětlení co a jak.

Nejlepší odpověď
setapouch

Podivej se na male textove soubory. Uvidis napr. velikost souboru x bytu, velikost na disku 4 kB. Jde o to, ze disk je „rozdeleny“ do malych sektoru, clusteru, kam se data ukladaji. Velikost clusteru je napr. 4 kB. I kdyz ulozis mensi soubor, stejne si vezme ty 4 kB. Bitova kopie toto neresi, proto muze byt vysledna velikost mensi.
Doplňuji:
I kdyz potom nejde o skutecnou bitovou kopii, ale dnes je to, mimo ucely forenzniho vysetrovani, pouzitelne.

Další odpovědi
gecco

Ne – soubory ti nebudou chybět (pokud je tedy bitová kopie udělaná správně)…
😉
Data jsou při vytváření kopie komprimována (není potřeba, aby byla ´živá´), takže takové zmenšení potřebné kapacity je OK.