WH15

Velice složitý složený zlomek

Mám problém s tímhle zlomkem, vyzkoušel jsem spoustu možností, výsledek stále špatný, potřebuju pomoc: 1/3 * 0,2 –3/7/(-15/14) / 12/5– 3/4

Není- li vám něco jasné ptejte se. Jestli chcete odpovědět něčím jiným něž tím, čím co potřebuji jako je POČÍTEJ TO ZNOVU, NEBUDU TI TO SEM PSÁT, tak raději nic. Potřebuju POSTUP, výsledek není moc důležitý. Díky.
Doplňuji:
Potřebunju postup jako CO MÁ SEČÍST NEBO ODEČÍS, VYDĚLIT JAKO PRVNÍ APOD.

Odpovědi
kyrbi

http://www.wol­framalpha.com/in­put/?i=1%2F3+*+0%2C2+-3%2F7%2F%28-15%2F14%29+%2­F+12%2F5-+3%2F4

VelkejDíDí

Co se v té škole učíte, že tohle neumíš vypočítat? Tak snad první vynásobím, kde je násobení, převedu na stejného jmenovatele ty nejjednodušší zlomky, abych je pak mohla sečíst nebo odečíst, pokrátím všechno, co jde a za tři minuty máš hotovo..