Avatar uživatele
Danielson

věkové rozdíly v Páru

proč bývá v manželském (a jiných) páru žena mladší než muž

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? hanny 2, Heřman před 4550 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
láďa1

Dříve se to posuzovalo,že muž je hospodář na statku a má mít nějaké zkušenosti v životě a žena má být mladá aby mu dala zdravé dědice.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Rocker

Znám spoustu párů,kde je to obráceně a jsou v pohodě.Nezáleží na věku,ale na tom,jak si ti dva rozumí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Deli

U nás je to naopak, jsem o 2 roky starší než můj muž.
Ono to o věku není, důležité je, jak to mají oba srovnané v hlavě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

Mám partnera o 10 let mladšího a máme se rádi, nikdo nikdy neřekne jak je šťastný, ale tak je to snad v každém vztahu..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

Dříve to platilo. Muž starší cca o 5 let než žena. Dnes je tomu jinak. Je spousta párů, kdy je žena starší, nebo jsou vyšší věkové rozdíly. Pokud jim to klape tak je to v pohodě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Sea

nám ve škole toto vysvětlovali tak, že žena dospívá o cca 2–3roky dříve než muž. Takže muž stejného věku jak žena je v podstatě psychicky o ty 2–3roky mladší, nevivinutý. Proto si vždy ženy hledaly muže staršího věkem tak, aby rozumově byli ve shodě. Ale realita je taková, jako se tu píše..pokud si dva rozumějí, na věku nezáleží 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ANONYMKA-248

myslím že na věku nezáleží hlavně že se mají rádi..:)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
WeeBear

Z osobní zkušenosti mi přijde, že když je mladá žena na podstatně starší muže, tak je pak ve tředním věku (například po rozvodu) vysazená zase naopak na mladší.

Každopádně v dnešní době je to už všelijaké, kamarádce je sedmnáct a její kluk má třináct, jsou spolu už docela dlouho.

Já s přítelem jsme přesně, jak píšeš, přítel je o šest let starší.

Tak mě napadají důvody na odpověď k Tvé otázce:
Když jde o vztah v pubertě, tak kluk dospívá o 2–3 roky později.

Žena může hledat u muže jakési zázemí, zkušenosti, zázemí,..

Nebo se žena může chtít usadit, tudíž si vybere staršího jedince, který už je připraven založit rodinu.

Víc mě toho nenapadá, ale faktorů může být opravdu hodně. Ale jak píšu, v dnešní době to už není až tak jednodznačné. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek