Věková hranice nočního vycházení v čr?

Nevíte v jakých hodinách se může/nesmí mladistvý pohybovat venku bez doprovodu rodičů? Či pokud nemáte odkaz na podobné stránky týkající se česka jako tyto o rakousku? http://www.au­stria.name/mkpor­tal/modules/wi­ki/index.php/V%C4%9B­kov%C3%A9_hra­nice_v_Rakousku

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Myslím, že nic takového zákonem stanoveno není.

Pokud teda nemá město/vesnice nějakou svoji vyhlášku.

Pokud potká městská nebo státní policie teenagera ve 3 ráno se potulovat po městě tak asi ho naloží do auta a odvezou rodičů a ty celí rozespalí budou muset vysvětlit nejdříve policistům, proč se jejich potomek toulá po nocích po ulicích.

A za pár dní příjde obsílka ze sociálního odboru péče o dítě z městského úřadu k podání vysvětlení.