Věk dětí pro nárok na starobní důchod u ženy

Prosím o odp., kdy mám nárok na star. důchod. Porodila jsem 2 děti – v r. 2/1976 a 7/1977, starší syn zemřel v r. 1991/12 / v nedožitých 16ti létech. Já jsem narozena 5.3.1952, poslední 2 roky v inv. důchodu. Pracovala jsem od 7/1972 po maturitě nepřetržitě, kromě mateřské, tj půl roku u prvního dítěte a 1 rok u druhého.

Odpovědi
Paulovič

Dobrý den,

myslím, že nejlépe to pochopíte zde:

http://www.me­sec.cz/clanky/jak-na-vypocet-starobniho-duchodu-pro-rok-2011/

S pozdravem Roman