Avatar uživatele
nosahosa

Vedlejší činnost jako OSVČ, jak je to s daněním?

Zdravím,
každý měsíc si na ŽL vydělám cca. 3–4 tisíce ale při tom vykonávám běžnou profesi na plný úvazek. Nevíte někdo jak to mám s placením daní? Hledal jsem to na Googlu ale nic co by vystihlo moji situaci jsem nenašel. :/

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 2980 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lamalam

Použij Google, najdeš např. http://www.ipod­nikatel.cz/Da­nove-priznani/danove-priznani-2016-pri-soubehu-zamestnani-a-podnikani.html
A nezapomeň na zdravotní a sociální.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Máš hlavní příjem. Pak vedlejší – menší z podnikání. Pokud v jednom měsíci přesáhne výše příjmu z podnikání výši příjmů z hlavní činnosti, musíš zaplatit zálohu na pojištění.
Co se týče daní.
V práci si vyžádáš potvrzení o zdanitělných příjmech za rok 2015 a podáš klasické daňové přiznání.
Práce+podnikání-pojištění v práci-daň v práci a třeba ti i něco vrátí, popř. zaplatíš pár korun na dani.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

V práci platíš zálohově daně. Na konci roku uděláš daňové přiznání ( můžeš požádat i zaměstnavatele ) za celý rok, včetně příjmů z podnikání. Ze součtu příjmů z podnikání a ze zaměstnání vypočteš roční daň ! Pak sečteš všechny zálohy na daň, které jsi zaplatil u zaměstnavatele a rozdíl doplatíš nebo ti vrátí.
Nezapoměň na slevu na poplatníka a pod. Je víc slev na př. hypoteční úvěr, děti a pod. Nechal bych si to udělat u zaměstnavatele.

Zdravotní pojištění a sociální je zase z jiného soudku. Sociální pojištění z vedlejšího podnikání jsi povinen platit až od zisku někde kolem 65 000 Kč . Zdravotní jsi povinen odvést podle výpočtu daném zdravotní pojišťovnou.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
nosahosa

Zdravotní a sociální snad neplatím, nepřesahuji ročně částku 64 813 korun a jedná se o činnost vedlejší. :)

před 2980 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hlada

U zdravotního ale tento limit neplatí. Musí se zaplatit z jakéhokoli zisku.

před 2980 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hlada

Přehled je potřeba podat oběma pojišťovnám.

před 2980 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Platí se až při vyúčtování. Neplatí se zálohy!

před 2980 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek