quentos

Vědí zde všichni o možnosti zaslání otázky konkrétnímu člověku?

Pod otázkou se nachází ikona obálky – klikne-li se na ni, zobrazí se místo, kam se napíše mailová adresa někoho konkrétního; daný adresát ji pak po kliknutí na „odeslat“ dostane do mailu.
Mně takhle občas chodívají odkazy na otázky od uživatelů, kteří o této možnosti vědí, nicméně k tomuto přímému dotazu mě přivedla otázka, která byla evidentně směrována konkrétně na mě, nicméně co čert nechtěl, nebyl jsem tehdy zrovna přítomen a objevil jsem ji až dnes – víceméně náhodou – po více než 300 dnech, kdy již zjevně není aktuální…
Doplňuji:
Sůwa: mohou, ale nemusejí. Při uplatnění výše uvedeného postupu to přijde adresátovi přímo do mailové schránky, ať ji má kdekoliv. Tedy za předpokladu, jak již uvedl beer, že daný uživatel zná adresátovu mailovou adresu…

Nejlepší odpověď
beer

Vědí nebo ne je celkem jedno, neboť musí znát onu mejlovou adresu. A ty tady nikde nejsou – vyjma toho, že si ji někdo přidal do profilu..

Další odpovědi
led

Uzavretému profilu, ak odosielateľ nepozná konkrétnu emailovú adresu, nemožno poslať zprávu ani do vnútornej pošty. Takéhoto „neznámeho“ uzavretého užívateľa potom možno osloviť len priamo v príspevku.
Vami ponúkaná možnosť sa teda týka len otvorených profilov s napísanými emailovými adresami.
Vnútornú poštu tiež možno použivať len pri otvorených profiloch a pri uzavretých po len uvolnení, buď po dohode v danom časovom termíne, alebo po prihlásení sa za nasledovníka.
Opačne to funguje blokovaním „nechceného“ užívateľa, ten v tom prípade nemôže vnútornú poštu používať ani u otvoreného užívateľa, ktorý ho zablokuje.
Doplňuji:
Dr.Axl, na spamy ste vy odborník, tak snáď v niečom máte aj pravdu

Sůwa

Nejméně jeden uživatel to nejen ví, ale taky používá. Otázky směřované na konkrétní uživatele se snad posílají vnitřní poštou, ne?
Doplňuji:
Když už znám mailovou adresu, tak to snad na ni mohu rovnou poslat a dojde mu to taky. Proč to tahat složitě přes server?

anonym

ad led a Sůwa, jste zcela mimo.
Funkce sdílení pod otázkou je naprosto nezávislá na profilu a původně byla doplněna do programu pro zaslání i mimo uživatele Odpovědí, (obdoba na jiných webech „Zašli příteli“), coby reklamní rozšíření i pro potenciální nové klienty, především u odborných rubrik, jejichž odpovědi mají obecnou platnost a užitečnost pro kohokoliv na netu.
Pochopitelně mohou sloužit i pro registrované uživatele, pokud si interní poštou sdělí svá mailová spojení.
Doplňuji:
Základní rozdíl spočívá v možnosti, kdy v mailu lze rovnou rozkliknout link, na rozdíl od interní pošty.

iceT

Nevím o tom,nicméně jednou jsem takto mejlem otázku dostala,i když nebyla směrována přímo na mě.Chci-li se na něco zeptat někoho konkrétního,pošlu vnitřní poštou,pokud to jde,pokud uživatel nemá zamčený profil,a otravovala jsem mejlem jen jednou jedenkrát.

led

quentos
„Vědí zde všichni o možnosti zaslání otázky konkrétnímu člověku?“
odpoveď znie jednoznačne nie. Nevedia všetci.

anonym

V češtině je tato dikce sémanticky coby „řečnická otázka“. Právě proto následuje doplňující osvěta.
Pro neznalé odkaz:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C5%98e%C­4%8Dnick%C3%A1_ot%C­3%A1zka

led

Řečnická otázka je otázka, která nevyžaduje odpověď a na níž odpověď zpravidla ani není očekávána.

Sémanticky nejde o skutečnou otázku, ale o zvolání. Může být výrazem nejistoty, častěji však bývá užívána profesionálními řečníky (politici, pedagogové). Ti tuto otázku položí a zpravidla si na ni ihned odpovědí.

např:Kakal jsi včera na záchodě?

led

Ďakujem za jazykové okienko. Nie je to len v češtine. Každý jazyk pozná rečnícku otázku.
Myslíte si snaď, že ani na rečnícku otázku nemožno odpovedať?
Stalo sa, napriek tomu že rečník si odpovedal sám, dostal odpovede.Aj od vás v rubrike odpoveď dostal diskusný príspevok.
Za druhé, ak to mala byť informácia, krytá rečníckou otázkou, to znamená, pýtajúci pozná a píše aj odpoveď, teda otázka je zbytočná. Ako to, že nik z kritikov podobných otázok zrazu neprotestuje? Je v tom kúzlo osobnosti pýtajúceho sa?

led

Dr.Axl,
aj „sdílení“ znamená, že musite poznať emailovú dresu, bez nej to nemožno.
príklad chcem zaslať nejakú informáciu užívateľovi s registračným číslom 26235, má uzavretý profil (môžte si to overiť) a nepoznám email tohto užívateľa, v tom prípade mi vaša rada slúži len na … zlosť…
čo aj sám tvrdíte:„Pocho­pitelně mohou sloužit i pro registrované uživatele, pokud si interní poštou sdělí svá mailová spojení.“ a súčasne tým potvrdzujete aj pravdivosť mojej odpovede.

Damiana, prosím o prepáčenie, za použitie vášho profilu ako vzor.

Na druhej strane, máte pravdu, že v týmto spôsobom danú otázku môžte poslať aj neužívateľovi tejto stránky na jeho email.

anonym

Má odpověď není rada, ale jednoduché vysvětlení funkce pro neznalé a tápající.
Sdílení je prioritně pro neregistrované a náhodné návštěvníky pro přeposlání kamkoliv.
Pokud ti funkce je „na zlost“, adresuj provozovateli, jenž takto koncipoval programové nastavení.
(Stejně tak doplnění tvé otázky je irelevantní s předmětem otázky a koliduje s pravidlem, že osobní vzkazy nepatří do příspěvků, natož s pejorativním nádechem. Kampak se poděla tvá objektivita, nestrannost a snaha o úroveň webu ještě tak před cca půl rokem?)

anonym

Ještě v květnu 2012 tu kdosi veřejně deklaroval, že si nechá deaktivovat duplicitní profil, jenž se stal již tehdy bezdůvodným!
Kdeže loňské sněhy jsou, aneb sliby – chyby?

anonym

http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/31663

led

Dr.Axl,
trafili ste vedľa, obráťte sa na admina, ako to že na moju žiadosť nič neurobil.
Tie vaše boxerske podpásovky na má neplatia, určite si svojim ostriežim okom všimnete, že ten profil nepracuje, O tom dobre viete, k tomuto profilu sme si totiž vymenili aj maily, kde som hovorila o tom, ako to niekdo v budúcnosti zneužije. Stalo sa! Ale, keď vaša pamäť je taká krátka, no to je po vašu úroveň trochu rozmýšľať,
vy radšej hľadáte, komu urobiť zle, aby vyniklo vaše ego.

Vyniklo!
ale ako zvyčajne so značkou človeka ktorý, keď nevie ako ďalej, hľadá hlbokú vodu, na potopenie druhého. Skúste sa pozrieť do zrkadla na svoju dušu, ale nezľaknite sa! Vyberte si z oka to brvno! Ak nedokážete sám, požiadajte niektorého zo svojich sparring partnerov
(sparringpartner →tréningový partner, napr. v boxe, simulujúci protivníka)

led

Posledný kontakt so serverom www.odpovedi bol 2.9.2012, 03:30, keď poslali avízo o pripísaní jedného bodu za predchádzajúci týždeň
Kto neverí, nech si overí…

anonym

ad Sůwa – zde stačí 1y kliknout na „odeslat“, tvá verze představuje otevření mailové schránky a vložení překopírovaného odkazu.
Při přímé verzi odesilatel nejen nemusí mail otevírat, ale dokonce ani žádný nemusí mít, odesílá se na přímo.
Ani není nutno otevírat standardní odkaz na prohlížeči pro přeposílání odkazů konkrétních webových stránek.
Vkládané odkazy na starší příspěvky v jednotlivých odpovědích fungují podobně přes google.

anonym

překlep „1ד

Sůwa

Ty to musíš vědět nejlépe, když to sám často používáš ( mám důkazy od různých uživatelů ). Quentos zmiňoval dotaz adresovaný přímo jemu, tak ten snad nemusel být položen jako dotaz na serveru, ale stačilo se dotázat mailem přímo.

anonym

Tazatel jasně uvádí odkaz na zdejší vloženou otázku, bohužel už starou. Stačí si text otázky pečlivěji přečíst, držet se věci a nesnižovat se k neustálým osočováním, jež nesouvisejí s předmětem dotazu.

Sůwa

Řekla bych, že to souvisí, ale já si nezačala…
Bez toho poučování bych se docela dobře obešla 🙂

anonym

Proboha, a kdo tedy? Asi jen prosté a pragmatické konstatování faktu, že sdílení s profilem nesouvisí?
To je přece pouhá věcná replika k předmětu otázky bez jakékoliv vazby na nicky.
Nevím, kdo sem neustále vnáší žlučovité invektivy!
(„Slabí se mstí, silní odpouštějí a inteligentní ignorují“).

Sůwa

Takže podle tvých neustálých žlučovitých invektiv vůči annas se řadíš do které skupiny?