Věděli obyvatelé Madagaskaru, Grónska, Peru, Papua Nová Guinee …, že probíhá I. a II. světová válka?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Všichni asi ne, ale např. na Nové Guinei probíhaly za II. války boje, tak by si toho mohli všimnout.

Další odpovědi
briketka10

Nevím. Myslím, že někde byly v té době
domorodé kmeny, které bojovaly samy
mezi sebou

mosol

Papua Nová Guinea – japonci útočili na Port Moresby
Madagaskar – britská operace Ironclad

Agneta

Známý německý televizní šoumástr Alfred Biolek pochází z Opavy, kde celou válku sice prožil, ale vyjádřil se, že o ní ani nevěděl (prakticky), až když je začali Češi najednou vyhánět z jejich domovů.
Tak jak by o ní mohli vědět ti ostatní, že:D

Kyta

Určitě ano,ovšem nemám info že by zrovna tyto země se zapojili,do války,možná zadej tuto otázku na Válka .cz,,Je fakt že by mne to také zajímalo:)

Klaproth

Někteří určitě ano. Např. nad Grónskem byl po německé okupaci Dánska vyhlášen americký protektorát a USA tam měly několik základen.

led

Mnohí vedeli a dokonca sa mnohí aj zúčastnili.

Neodpustím si poznámku,
mnohí z vymenovaných oblastí vedeli o II.svetovej vojne (v Europe) viac než zjavne mnohí obyvatelia Českej ale aj Slovenskej republiky, ako veľakrát čítam v komentároch.

Emefej

Ti všímavější určitě ano.