eRko007

Věděli němečtí vojáci o tom, co jejich Führer dělá Židům?

Myslim i Židy i obyčejné lidi. Zeptal jsem se protoze jsem koukal na film Bile peklo urcite znate. A prave tam pomohl jeden Zid Forelovi a rikal: „Ptáte se proc Zid pomáhá Nemcovi, když nemci je vyvrazdovaliL“ a Forel: „Ne všichni jsme o tom věděli“

Nejlepší odpověď
klumprt

Myslím, že se to tušilo, protože utajit se taková věc nedá už vzhledem k nutnému řadovému personálu v koncentračních a vyhlazovacích táborech. I když asi všichni pracovníci nejspíš měli přísně zakázáno mluvit, tak nějaké zprávy o tom, co se děje musely do veřejnosti proniknout. Ale lidi to asi často považovali za fámy, protože uvěřit se tomu jen tak nedalo. Někdo tomu nevěří dodnes.

Další odpovědi
Šidlo

nie, tí, ktrých poslali do ZSSR a do Afriky to určite nevedeli

myslím si (a tak sme sa to tuším aj učili) že aj väčšina obyvateľstva aj vojska bola v tom, že židia sú niekde v pustine v poľsku

dôkaz? tí, ktorým sa podarilo utiecť, tak im neverili ani ostatní židia, najprv ani spojenci a nakoniec ani nemci......kým svet nevidel fotky a všetky tie vychudnuté deti, až vtedy nastala hrôza…to už bol koniec vojny v európe

a nezabúdajte, že v posledných voľbách pred vojnou dostal Hitler 34% hlasov…ani nie polovicu…zvyšok dostal stred, kresťanskí konzevatívci, ľavica atď. a kopec ľudí nevolilo, politiku mali......

chcem tým povedať, že skutočný fanklub náckov bol menší, než sa dnes myslí

lexx

samozřejmě, nenávist k Židům byla součásti jejich válečné doktríny