Pájo

Věděli jste, že server „odpovedi.cz“ disponuje strojem času a má i generátor alternativní budoucnosti?

Ještě včera jsem vkládal svoji 100. otázku! Vím, že pro Vás zlaté to je úsměvné číslo…
ale! ;) otázka: „Tak dobře. Moje stá otázka je zde: Používáte telefonickou informační linku 1188?“

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/tak-dobre-moje-sta-otazka-je-zde-pouzivate-telefonickou-informacni-linku-1188

…byla VČERA POLOŽENA a DNES POKLÁDÁM druhou STOU otázku …všimněte si uběhl den a zase 100. otázka = cesta v čase … pamatuji si to a je o tom záznam = tedy alternativní budoucnost. Zajímavé.

Doplňuji:
Ještě mi žádný admin nepsal, že provokuju natož pravidelně (email na mne mají). Pravda je taková, že jediný problém tady se mnou máte Vy, doktore, a to bez zjevného důvodu (a všiml jsem si, že nejen se mnou, což mne uklidňuje). Připomněl jste mi Gaia Petronia, arbitera elegantiarum u dvora císaře Nerona… Vy se cítíte být arbiterem… „rozhodčím ve věcech vkusu“ tady na odpovedi.cz? To Vám opravdu nepřísluší.
Co pozitivní chování a pasáž: Buďte zdvořilí… vím jistě, že jsme si nepotykali. Chvástáním myslíte tu moji stovečku? To slyším od Vás, který hned každému spočítá, jak dlouho tu je? Ventilování vlastních osobních frustrací, kterého se tu dopouštíte, je také v rozporu s kodexem uživatele a ten myslím platí pro nás pro všechny. Respektování ostatních dělá komunitu lepší pro všechny… zatím to tu lepším neděláte!
Odkaz je k ničemu, já neřešil ztrátu bodů, ale ztrátu otázky…

Nejlepší odpověď
barnajka

Každý z pánů má kus pravdy..a zároveň píše něco, s čím já osobně ne úplně souhlasím :) Vyjímečně se nebudu stavět na ničí stranu, protože se opravdu neumím rozhodnout, kdo je v právu víc :)

Chtěla jsem se jen malinko zastat Pája – sice se mi nelíbí, jak moc ty svoje body a statistiky prožívá, ale budiž – aspoň to přizná.
Já ho docela chápu, že ho ztracená otázka vyvedla z míry. Nesleduju každou Pájovu aktivitu, ale zatím jsem u něj ještě nenarazila na vyloženě závadnou otázku. Jestli mu byla smazána ta jeho jubilejní – ‚chvastounská‘ otázka, zajímalo by mě oficiální zdůvodnění adminů. To kvůli tomu chvástání?
Hihi – a že ty plavací otázky tu zůstávají pravidelně snad všechny!? Zřejmě pro pobavení veřejnosti :))
Ne, vážně – Dr.Axle, admini zřejmě opravdu někdy mažou otázky i bezdůvodně..a bez vysvětlení. Mě tu taky jedna otázka záhadně zmizla – a o body mi nejde, protože mi tu otázku nikdo neohvězdičkoval a ani mi na ni nikdo neodpověděl. Snad ještě někdy v létě jsem prosila o vysvětlení, jak se přes Real Player nahrává internet. vysílání. Jak říkám-otázka zůstala naprosto bez reakce: žádná odpověď, žádná hvězdička.
Dlouho předlouho jsem ji na profilu měla, takže závadná asi nebyla (proč by taky byla?!)

..a najednou je fuč.

Žádný mail od adminů mi nepřišel.
Tak co se s tou otázkou stalo?
V pravidlech tohoto serveru je vysvětlena problematika uzamykání otázek atd, nikde tam ale není ani zmínka o tom, že by se starší otázky bez odpovědi automaticky mazaly

Další odpovědi
anonym

Pajo , ja si myslim , ze to je jako reklama na tu linku. Proto se to vzdy smaze.
Jinak : Hvezdicku vam dam , protoze je to normalni otazka co vas zajima a Dr. ale musim dat take palecek ( je muj skoromanzel ) , tak to snad pochopite. 🙂
Jinak bych mela doma peklo. 🙂
Jak pise B. : Kazdy mate svoji pravdu. Jen ja bych to napsal hezky. Jinak to ani neumim. Proto se to tady vzdy snazim vyvazit. 🙂

  • iv-

anonym

Vysvětlení již bylo uvedeno v odkazu níže. Jinak pravidelně provokuješ admini, kdy např. toto je vyloženě účelová otázka navíc provázena chvástáním, což je explicitně citováno v kodexu v pasáži o negativním chování. A to nemluvě o zásadě, podobné dotazy směrovat na admini a ne tím zaneřáďovat tyto stránky určené k užitečnému odpovídání a ne honění bodů a vlastní ješitnosti. Prostě ti jedna otázka ubyla, takže ta 100. je nyní ta poslední. Tím, že na to upozorňuješ, jen potvrzuješ, že tvé otázky jsou natolik pochybné a slaboduché, že je musí admini pravidelně mazat.
Doplňuji:
Pájo, netřeba to hned brát osobně, tady jde spíše o obecný princip. Ostatně se tu řešilo nedávno, viz odkaz:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-nektere-lidi-tady-vytaci-kdyz-se-opakuje-stejny-dotaz
Už je nás 30 zlatých a stříbrných majících oprávnění (i povinnost) opravovat chyby, co si máme pohlídat nějaký triviální pořádek.
A protože tu nejsi tak dlouho, asi jsi přehlédl otázku tykání, která se tu už řešila, na netu je úzus tykání, admini také v tomto duchu zasílají tykací maily a pokud je někdo natolik nedůtklivý, nechť po vstupu do komunity vyzve ostatní, že požaduje privilegium a výsady a požaduje vykání.
P.S. My už dávno nepříspíváme kvůli bodům, protože po zlatu zatím stejně nic vyššího není, ale jde nám osvětu a kultivovanost, jaká tu panovala při založení. Nemusí se ti to líbit, ale pravidla prostě nejsou pro srandu králíkům.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/moc-se-sem-tahle-otazka-nehodi-a-nez-kontaktuji-admina-chci-se-zeptat-vas

led

Vzhľadom na to, že sa tu hodnotia príspevky, prirodzene musí pracovať aj počítadlo. Možno ste si všimli, že každý týždeň vám do pošty príde hodnotenie. Takže žiadne prekvapenie.
Vo vašom prípade dvojitej 100.otázke, asi ste mali medzitým niekde vymazanú otázku.
Skúste sa ešte raz pozrieť na odkazy na spodku stránky (pod čiarou) a nebudete prekvapený.

led

Aj mne bolo niekoľko otázok vymazaných, beriem to ako „asi som niekomu šlapla na kurie oko“.
Pre mňa je táto stránka ako informačná, nie súťažná, doplňuje mi znalosti a rada pomôžem so svojimi. Je to také malé duševné cvičenie.
Je tu aj skupina báječných ľudí, neprekáža mi, že sa osobne nepoznáme, aj tak si občas zavtipkujeme v diskusii aj na svoj úkor.
Čo mi ale prekáža na tejto stránke, je jej miestami premena na chatovaciu stránku. A to sem nepatrí.

Pájo

Ten bod ode mne, Axle, je jen proto, aby si to mohli přečíst i ostatní.

anonym

Myslím, že jediná iv klepla hřebíček na hlavičku, protože se jednalo o evidentní odkaz na komerční služby a k tomu Odpovědi skutečně neslouží, viz odkaz:

Zneužití komunity
Odpovědi.cz je místo pro získání znalostí, ne zákazníků, internetového provozu. Pokud máte zkušenosti v nějakém oboru nebo specifické hobby a vlastníte webovou stránku, je vpořádku k dobré odpovědi, která je k tématu uvést odkaz na vaši stránku, blog nebo e-mail s nabídkou dalších informací. Není však přípustné uvádět odkaz, který není k tématu, je evidentně nabídkou nebo je zaměřen k osobnímu nebo finančnímu prospěchu. Zároveň jsou nepřípustné návrhy na rande apod.

Pájo

Dr.Axle, přečtěte si moji původní otazku.. odkaz na ni máte (ta, co se týká 1188, aby bylo jasno), k tomu se zamyslete např. nad odpovedi uživatele „Já…“ (dodávám, že jej vůbec neznám a otázku jsem mu nenahrál!!! :D, aby Vás hned nenapadlo, napadat snad i jeho) a řekněte mi jestli je tato odpověď přínosná i pro ostatní… já myslím, sakra ano, kdo z Vás ví, jaká je historie a současnost těchto linek. Vaše snaha navléknout to „jako na reklamu“..že ji tady někomu dělám, je zbytečná… beru to ze svého pohledu… pokud je nějaká odpověď nebo informace, která mi např. ušetří peníze, tak je SAKRA DOBRÁ!

Pájo

Vykládá te to (opět) zkresleně. To, co tu citujete se týká situace, kdy někdo vloží odkaz např. na svoje webové stránky, nabídne svoje produkty atd. aby tak zvýšil návštěvnost svého internetového obchodu a tak. Bylo v té otázce něco z toho!? Odpovím za Vás: nebylo.

Pájo

Jde jen o to, že je to s Vámi furt jak na horský dráze!!! zvykám si, pomalu…
Spustíte odpověď ve stylu: HRRR, NA NĚ A NIKOHO NEŠETŘI! a při tom nehledíte, jak to může vyznít (v té fázi by jeden řekl, že je reakce – odpověď napsaná, jak od nějakýho v**a), jenže pak napíšete dodatek a já mám pocit, jako by to dopsal někdo jiný. A doplněno je to způsobem, se kterým nemám absolutně žádný problém – věcně, argumentačně čistě – a takového Vás uznávám. Asi tedy jde jen o FORMU, jak věci a info sdělujete, ne o OBSAH… chtěl bych tady toho „druhého Axla!“

P.S.: Jinak nabídku na formální příměří, doktore, přijímám… (tedy od Vaší dvojky);) Mějte se.

annas

Pájo, máte pravdu.

Jako Jekylle a Hyde …

Pájo

Jde jen o to, že je to s Vámi furt jak na horský dráze!!! zvykám si, pomalu…
Spustíte odpověď ve stylu: HRRR, NA NĚ A NIKOHO NEŠETŘI! a při tom nehledíte, jak to může vyznít (v té fázi by jeden řekl, že je reakce – odpověď napsaná, jak od nějakýho v**a), jenže pak napíšete dodatek a já mám pocit, jako by to dopsal někdo jiný. A doplněno je to způsobem, se kterým nemám absolutně žádný problém – věcně, argumentačně čistě – a takového Vás uznávám. Asi tedy jde jen o FORMU, jak věci a info sdělujete, ne o OBSAH… chtěl bych tady toho „druhého Axla!“

P.S.: Jinak nabídku na formální příměří, doktore, přijímám… (tedy od Vaší dvojky);) Mějte se.

Pájo

Jde jen o to, že je to s Vámi furt jak na horský dráze!!! zvykám si, pomalu…
Spustíte odpověď ve stylu: HRRR, NA NĚ A NIKOHO NEŠETŘI! a při tom nehledíte, jak to může vyznít (v té fázi by jeden řekl, že je reakce – odpověď napsaná, jak od nějakýho v**a), jenže pak napíšete dodatek a já mám pocit, jako by to dopsal někdo jiný. A doplněno je to způsobem, se kterým nemám absolutně žádný problém – věcně, argumentačně čistě – a takového Vás uznávám. Asi tedy jde jen o FORMU, jak věci a info sdělujete, ne o OBSAH… chtěl bych tady toho „druhého Axla!“

P.S.: Jinak nabídku na formální příměří, doktore, přijímám… (tedy od Vaší dvojky);) Mějte se.

Pájo

To opakování odpovědi, je nějaká chyba – u mne v připojení – nebylo to záměrem.

annas

Pájo, může být ještě hůř… Mně nedávno někdo smazal dvě otázky. Dostala jsem večer od admin. mail, ale když jsem se ráno podívala do svého přehledu, byly zpět. Stalo se již několikrát … lidská zloba, závist? Dotyčný měl radost, ale ne dlouho …

Zmiňovala jsem se, že po všech nespravedlivých a neoprávněných osočováních a útocích, které mě na Odpovědích potkaly, se nebudu víc vyjadřovat. Není na světě člověk ten, aby se zalíbil lidem všem… Na někom je všechno víc vidět…

Setkali jste se s nařčením, že si s někým vzájemně nahráváte odborné otázky jen kvůli tomu, abyste navzájem získali body? Každý má stejné možnosti a znalosti z z určitého oboru …

Nějak se začíná vytrácet respektování jeden druhého, dodržování pravidel, slušnost…

barnajka

annas – souhlasím s váma, že trocha toho respektu by na škodu nebyla. A nejen tady.

Z doslechu vím něco málo o tom, co jste si tu dřív zakusila – a mrzí mě to. Já vás sice moc neznám, ale podle reakcí druhých je vidět, že jste tady vždycky měla renomé a byla jste ozdoba Odpovědí :)
Mně se nestalo, že by mě někdo osočil z přihrávání odoborných otázek…ale ono se mi to stát ani nemohlo, protože já jsem odborník asi tak jako je farář komunistou z přesvědčení :))
Ale i já jsem tu měla pár konfliktů, co mě na čas otrávily. Hned zezačátku jsem si tu schytla spršku, že si pletu Odpovědi se seznamkou. Věřte nebo ne, já si tehdy kvůli tomu neurvalci pěkných pár dní pobrečela.
Nakonec jsem se vrátila – a vrátila jsem se zocelenější.
Zocelenější v tom smyslu, že když mě tu něco sprominutím nas*re, sice si neumím poručit: Neřeš to…
…ale ani se nebojím ozvat a říct narovinu, jak to vidím a co si myslím.
Občas za tu svou nevymáchanou papulu taky sklidím kritiku, ale už jsem se naučila všechno ze sebe spláchnout a jít dál. Vždycky si říkám, že když na to přijde, klidně se odporoučím definitivně – Odpovědi přece nejsou středobod mýho vesmíru a nějaký zbytečný nervačení opravdu nemám zapotřebí.

Každý z nás by se měl naučit nebrat to tu tak moc vážně – Odpovědi jsou sice bezva nápad a troufám si tvrdit, že je tu i bezva parta lidí…ale všechno je to pořád JEN virtuální svět. Každý z nás přece máme taky svůj opravdový život…a TAM prožíváme všechny ty naše nejdůležitější události, co za ten případný stres a pláč stojí…
Nějaký anonymní intrikánský jouda z Odpovědí mi přece může být ukradený.. Vadí mi? Fajn, nemusím se s ním bavit. Ignoruju ho, příp. vypnu kompl – a mám svatý pokoj. Na ulici se s ním (díkybohu) denně potkávat nemusím ;)

annas

Barnajko, děkuji za Vaše slova. Stále se nějak nemohu vyrovnat s minulosti… Vím, že jste reagovala v diskuzi kvůli vkládání mých otázek. Snad jsou mou odpověď četla. Změnila jsem styl otázek a začala je dávat do Aktualit. Vyslovila jste svůj názor, i když jste nevěděla, že jsem vkládání otázek právě kvůli své minulosti konzultovala s admin. Je to pryč.

Proto mě mrzelo, že jste stejným způsobem nereagovala v diskuzi kvůli mému bodování. Dotyční neodpovídali, ale dění na Odpovědích sledovali. Podporovali mě v minulosti. Kromě jednoho uživatele nevím, o koho šlo. Navíc nepřidělovali body jen mně. Informaci jste sdělila Dr.Axlovi, který ji neváhal využít při mé gratulaci fcoopovi. Navíc jsem před tím někde v diskuzi podala vysvětlení.

Mělo to tak být. Jenže chtěla jsem za annas zavřít dveře, ale je vidět, že to nejde. Ještě ráno jsem zvažovala, zda odejít či zůstat. Ale z osobních důvodů již dál nemohu pokračovat.. Požádala jsem znova o zrušení profilu, který mě nedávno obnovili. Uvidím, jak se zachovají admin. Nebo zítra bude líp a vše překonáma vrátím… Možná budu nařčena, že chci být litovaná … Opět mně jeden uživatel velmi ublížil …

Barnajku, nezlobím se na Vás, i když občas máte jiný názor než já. Beru Vás takovou, jaká jste a v jistém slova smyslu Vám závidím … Díky.

Na rozdíl ode mě jste útoky a osočování překonala a vrátila se. Kéž bych si mohla říct, že mně může být kdokoliv ukradený …
Člověk ve skutečnosti se může hodně lišit od toho virtuálního …

Ten mail nebyl anonymní … Nerada na sebe upozorňuji, ale přesto zmínka. Otázky jednoho uživatele a mé odpovědi na ně využívá i odborná poradna Ptejte se knihovny. Díky za ně.

anonym

Musím se ohradit proti osobnímu obvinění, navíc překroucenému. Pouze jsem vložil veřejně dostupný odkaz, aniž bych kohokoliv jmenoval. A zasvěcených bylo více, jen já věděl o sedmi. Pokud pravidla zapovídají více profilů, platí to pro všechny a pro zlaté především, kteří by měli jít příkladem.
Velice nerad bych tu ventiloval skutečné pozadí, ostatně kodex se zmiňuje i o narušování soukromí (a bohužel pár uživatelů se už dostalo až na hranu stalkingu).

annas

Nebudu se obhajovat, nemá to smysl. Vložím jen část odpovědi, kde Dr.Axl cituje barnajku.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pokud-vas-zaujaly-zvidave-otazky-a-uspokojily-zajimave-uzitecne-odpovedi-jiste-se-pripojite-ke-gratulaci

Také v opožděné návaznosti na dotazy barnajky a pár jejích kolegů, potvrzuji, že zde došlo k naplnění domnělých vazeb a cílené koordinace, kdy si zájmové skupiny účelově nahrávají body. Nejspíš není náhodou, že v posledních dnech došlo k nebývalému nárůstu bodů medailisty, několikanásobně převažující předchozí běžné denní průměry.
Pokud by někoho zajímaly původní nicky aktérů, stačí nahlédnout do odkazu níže a malinko aktivovat kombinační inteligenci a smysl pro souvislosti.

Já jsem Kodex neporušila, neměla jsem současně 2 profily. Takže Vaší reakci opravdu nerozumím.

anonym

Kdo nechce rozumět,ten nechápe. Má reakce byla prostá, jen jsem poukázal na veřejné tajemství, že by uživatelé měli vystupovat sami za sebe a ne ve vypůjčených profilech a uvádět komunitu ve vědomý omyl. Buď se zachovám čestně jako barnajka a nemám-li odvahu, tak se na čas stáhnu, obojí je férové a pochopitelné.

annas

Nehápu, čim jsem co porušila. Někde jste uvedl, že v souvislosti s … jste získal tuto informaci. Měl jste tedy dotyčné odkázat na mě. Navíc jsem tuto situaci vysvětlila.

Tajemství by měl odhalit každý sám, až uzná za vhodné. Na někom je všechno víc vidět, mnozí jiní si dovolují mnohem víc, ale …Co je, pravdivé je očím neviditelné.

annas

To, že používám jiný profil, jsem nahlásila admin. Ale současně jsem dva neměla. Kerberus zatím admin. nesmazali, stav je pořád stejný, je vidět, že jej nikdo nepoužívá.

Psala jsem, že nemá smysl reagovat … Počítám do desíti …

anonym

barnajko, zlatá slova, kéž by si to dokázali vzít k srdci i ostatní.

barnajka

Aspoň jednou jsi mi dal zapravdu, aniž by sis o pět úhozů dál rýpnul :)
To si snad i poznamenám do kalendáře a počínaje příštím rokem budu tento den ctít jakožto památný ;)

PS: Díky! :)

…a krásnou druhou neděli adventní všem, kdož čtou tyto řádky ;)

Pájo

annas..
víte co, ona mi je v podstatě nějaká stá otázka šumák… prožívat tady silné (jestli vůbec nějaké) emoce nehodám, spíš to beru jako trénink a určitý druh argumentačního cvičení. Vždyť já to ani tomu Dr.Axlovi nemůžu mít za zlé, má opravdový díl své pravdy a když dokončí myšlenku, tak je vidět, že to má v hlavě velice dobře srovnaný, jen ta forma mne ještě někdy zarazí.

Barnajko, může se na první pohled zdát, že tu lpím na počtu otázek, odpovědí a statistice… já ale zakopanýho psa vidím jinde… vím, jak vznikne na počítadle ze 100 → 99, je mi jasné, že jedna otázka chybí, ale nevím proč a to je celé? Ani nevím jaká otázka to byla… své jubilejní (100.) mám totiž obě dvě :D takže jste se mne mohla zastat úplně! :p Tak snad příště :) :*
led ani čtení odkazů pod čarou na konci stránky mi na tohle neodpoví.
Navíc, lidičky, to mělo být humorné postesknutí, že se tohle děje, ale asi jsem vás na tenhle druh humoru dobře nenaladil… nebo se spíš tady na „takové téma“ nežertuje.

anonym

Pájo, ještě jeden čerstvý dotaz přímo navazující na tvůj.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/moc-se-sem-tahle-otazka-nehodi-a-nez-kontaktuji-admina-chci-se-zeptat-vas
Nabízím příměří, máš dobře našlápnuto, až se trochu rozkoukáš a zorientuješ, bude to v pohodě.
Barnajka je sice takový „věčný kverulant“, ale už si tu vydobyla renomé, takže to bereme jako oprávněnou svobodu projevu.

barnajka

Ty si nedáš pokoj, viď doktore?
A musí si rejpnout, a musí… :D

anonym

Ale milá barnajko, v tvém případě je to přece poklona, hold a respekt. A pro tvou schopnost dešifrovat i jemné nuance mezi řádky by neměl být problém vyčíst maskovanou a skrytou lichotku.

barnajka

Vždycky, když na mě někdo použije frázi „číst mezi řádky“, vybaví se mi jedna písnička od mých miláčků Mike & The Mechanics.
Taky se tam říká (teda pěje):
…you have to read between the lines

Tak děkuji pěkně, žes mi je připomněl – tuto písničku jsem neslyšela asi už (!) týden, tak to budu muset napravit :D

PS: Že jsou zlatí? :))
http://www.you­tube.com/watch?v=ZsXnNJX­xFSA

barnajka

:))

Já teda počet svých otázek nesleduju vůbec, ale proti gustu, že… :)
Já si té své zmizelé otázky všimla celkem brzo – byla to jedna z posledních mých otázek, takže kdykoliv jsem si vjela na profil, ta otázka mě hned pácla do očí. Neměla bych nic proti, kdybych nějakým způsobem porušovala kodex. Ale na té otázce jsem opravdu nic špatnýho neviděla a přesto je pryč, aniž by mi k tomu cokoliv kdokoliv řekl. Uznávám, že mě někdy zlobí mailová schránka: některý důležitý maily mi Seznam hodí mezi spam, já si toho nevšimnu a pak ho spolu s ostatním spamem hromadně smažu.
Připouštím, že se mohlo stát, že mě admin o smazání otázky mailem informoval, ale já ten mail smazala ještě před přečtením.

Ale!

Pokud by to bylo tak, jak píše Annas..že pokud by otázka byla smazána neprávem, admini by ji vrátili nazpátek…muselo by to znamenat, že na té mé otázce něco závadnýho bylo, protože se mi zpátky na profil nevrátila.
A je přece jedno, jestli bych mail od adminů dostala, nebo ne…

Tahle záhada mi nějakou dobu hlavou vrtala, ale rozhodla jsem se nechat to plavat. Dr.Axl se nejednou vyjádřil ve smyslu, že se nechávám příliš unášet emocemi, tak jsem radši nechtěla zbytečně provokovat a vyvolávat zase další debaty :))

Ale souhlasím, že se tu někdy dějí nefér věci. Nevím, jestli za všema těma špinavostma stojí někteří uživatelé, a nebo se takhle „baví“ admin…každopádně bordýlek tu občas je :))