nyjono

Věděli jste, že se dají čipovat i balíky sena?

Pro mě novinka a doufám, že zloději zaplatí tučnou pokutu.

https://www.no­vinky.cz/krimi/509950-zlodeji-sena-narazili-baliky-byly-ocipovane.html

Doplňuji, špatně formulované. Že se dají čipovat samozřejmě vím, jen mě překvapilo, že to někdo dělá. Přestože vím, že se krade všechno, všude a kdykoli.

Nejlepší odpověď
Edison

Přemýšlím, co jsi asitak zač. Nenapadlo Tě, že očipovat, a ne jen očipovat, se dá úplně všechno, co je větší než knoflíková baterka do hodinek? Ano, vím to.

Další odpovědi
aliendrone

Tak vím jak je snadné si svoje věci posichrovat, ale že se už sichruje i seno je pro mně novinka. Ale nejsem moc překvapen.

Jsem v noci jel nakoupit do Tesca (asi ve 3:00) a cestou mě 3× (!!!) stavěli benga. No jo, musí plnit normu výše udělených pokut. Takže na nějaké hlídání majetku, bezpečnost občanů (myslím bežných) nemají čas. Je tu snad někdo, kdo si myslí, že fízlové námi placení pracují pro nás? ;) :D :D

EKSOT123

Ne. Pěkný. Ale je jasný, že seno je žádaným artiklem více kategorií chovatelů, kteří jinak nezemědělčí. Už asi před 30 lety mi kamarád vyprávěl, jak s tátou (agronomem) v noci na poli JZD nakládali kuličky sena na vozík za auto. My jsme si seno poctivě sušili(vše ručně). A že to v tom množství byla makačka a nervy při bouřkách… Dalším takovým cílem nájezdníků, aspoň dřív, byly vánoční stromky. Kamarád se tomu bránil zalamováním některých větviček, aby stromky nebyly pěkné.

mosoj

Co je na tom tak nepochopitelného?
Jací jsou lidé taková je společnost. Policie je nutností a je jí stále málo.

elkon

Vypadá to, že jsi se vrátil z 19.století.

Edison

Aliendrone, čéče… si myslíš, že je to zase až tak baví? Nemaj z žádný kontroly ani korunu. Platy maj asi jako pokladní v supermarketu. Když už se jim povede někoho drapnout, tak jim sotva řekonou „díky“. Když se jim něco nepovede, tak je v lepčim případě popotahujou novináři a vedení se jich ani nezastane. Zajímavé je, že když vidět nejsou, tak se nadává na to, kde jsou a co dělaj. Když vidět jsou a něco dělaj, tak se na ně nadává taky… Velmi nevděčná práce. A pro koho si myslíš, že pracují? Pro sebe? Vzhledem k výše uvedenému Tě mohu ujistit, že fak ne! Pro někoho jiného? Pro svý vedení? Když na ně kašle víc, než veřejnost? Jsou to poldi, ale tak blbí zase nejsou.