cappuccino

Vedeli jste, ze mobil laka klistata?

Tento clanek me znacne zviklal v mem rozhodnuti: budu riskovat kliste nebo to, ze se v lese ztratim?
https://electro­piknik.cz/viral/toh­le-pritahuje-kliste-jako-magnet-nikdy-si-to-neberte-s-sebou-do-lesa/2023/04/

Nejlepší odpověď
Pepa25

Nedůvěryhodný clickbait článek (vědci z Veterinary University of Koszyce" 😉 Jak tyto weby fungují jsem tu nedávno dával odkaz: https://www.me­diar.cz/milio­ny-kliku-ze-seznamu-pomohly-na-svet-novemu-typu-webu/
Není to pravděpodobně pravda. Už trochu serióznější článek napíše, že je jeden experimetn nic nedokazuje: https://techs­vet.cz/nejnovej­si-zpravy/prekvapive-zjisteni-telefon-pritahuje-klistata-je-lepsi-ho-nechat-doma/daniel/

Další odpovědi
seraphico

Tohle přeci není žádný „článek“, ale spíš parodie na něj. Jestli člověka zviklá tak málo informací, které ani neuvádí odkaz na onu studii, tak je to s tou informovaností horší, než jsem si myslel. 😄

Zde je článek, který mimo jiné uvádí i pochybnosti toho experimentu a proč by se člověk neměl bát jít do lesa s mobilem.

https://techs­vet.cz/nejnovej­si-zpravy/prekvapive-zjisteni-telefon-pritahuje-klistata-je-lepsi-ho-nechat-doma/daniel/

Drap

Nevím na koik tomuto věřit. Chodívám do lesa sice už méně, ne v době kdy mobily nebyly. Klíšťat bych řekl, že sbírám si tak stejně. Už několik let používám tinkturu z hřebíčku jako repelent, jak na sebe, tak na psa. A musím říct, že už pouze vyjímečně se dostanu ke klíštěti. Pamatuji doby, kdy jsem jich dokázal na sobě nasbírát více než 50, během tří týdnů.

elkon

Nesmysl. Je potřeba uvažovat komu věřit.

Filip84

To bych čekal, že s něčím takovým tady dojde Don Rokio de la Kaufland y Znojmo, presidente del club de autistas de Czecoslovaquia y patrón de los pasos de peatones y controlador de maquina de cafe y bandido de monedas de los carros y el dueño de una tableta plana y lenta, tam ano, tam bych to čekal. 🙄

Jako bez mobilu se ztratíš? Víš co, žádný problém, vždy rád poradím, když vím víc: choď do takového lesa, kde se neztratíš. A jestli se ztratíš v každým lese, nechoď do žádného lesa. 👌🤪

Jinak, jak píše Pepa: strojový překlad, a do toho – frajeři – poněkud nechytli, že Košice jsou v Horních Uhrách, nikoli v Rzeczpospolitej; Košice se maďarsky řeknou Kassa, mají ještě německý ekvivalent – Kaschau, polský ale ne, nemá každé město polský jméno. Třeba má ta Olomouc – ten Ołomuniec, Koszyce se prostě nepoužívá. Ale dobrý, víš co, když potřebuješ cokoli potvrdit, Visoký vzdelávací ústav v Komárne pri závodách poslouží, pošleš volaké euračky a Fero to vybaví, hej? 🤷‍♀️👌🤪😅

cappuccino

Asi mate pravdu, ze je to naprosta blbost!!

seraphico

Tak Pepa25 byl rychlejší. 😄

Ametyst

Ráda si ten odkaz přečtu, až odklikám ty pitomé oprávněné zájmy firem, jejichž názvy už od pohledu vypadají podezřele.:-))