Altair-AC

Věděli jste, že mě překvapilo, že nikdo nevěděl správnou odpověď na mou předchozí otázku?

Nakonec jsem to ale nalezl!

Je to had ofiofágní.

Nejlepší odpověď
annas

Přišla jsem před chvílí, vaši otázku jsem neviděla. Ale pro zajímavost jsem zkusila vyhledat, i když název máte., ale nevložil jste odkaz.

Proto jsem vložila odkaz pro ty, kdož se víc o hady zajímají. .

http://www.mov­sosvete.estran­ky.cz/clanky/ne­pratele-hadu.html

Nepřáteli hadů jsou nejen sami hadi – konkrétní druhy, i, ale i jiní tvorové.

"Pro hady jsou úhlavními nepřáteli nejenom samotní hadi, ale plazi všeobecně jako takoví.

Mezi teraristy zabývajícími se chovem hadů je všeobecně známo, že na lov svých blízkých příbuzných jsou z jedovatých hadů specializované (OFIOFÁGNÍ) hlavně některé druhy kober, např. kobra královská (Ophiophagus hannah), která se živí převážně hady, popř. ještěry.
 atd.!"

Další odpovědi
aliendrone

No, všiml jsem si, že zde není moc příznivců biologie, takže ono to není až tak nečekané. Já osobně se spíš než v hadech vyznám v hadicích. ;) :D

Gratula k pátracímu úspěchu! :)

nyjono

U nás doma to každého překvapilo. Že tě to překvapilo.
Prostě jsme nevěděli, že tě to překvapilo.

zjentek

No trošku se to tušit dalo.