Avatar uživatele
Alesh

Věděli jste, že i respirátor FFP2 lze ušít doma stejně jako roušku?

https://www.fa­cebook.com/Knor­Milos/videos/442108083­606026/?__so__=per­malink&__rv__=re­lated_videos

Tak mám ušito, dal jsem filc, froté a plátno a to celé dvakrát. Tímhle žádný vir nepronikne, fakt bomba, děkuji p. Knorovi.
Už máte taky ušito? Jaké látky jste použili?

Upravil/a: Alesh

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? autacek před 1156 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
elkon

Kdo nechápe humor Miloše Knora, má smůlu a sežere mu to i s navijákem.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Vinpe

Ne, nevěděl jsem to.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
autacek

Tento skeč nic moc.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Na možné vaše prekvapenie, vedela som to. Za mojej dlhoročnej praxe nad „čarodejnými vodičkami“ som sa naučila chrániť si dýchacie cesty aj jemne upravenými stavbárskymi respirátormi.

Čo nás ochráni pred vírusmi – rúško, maska alebo respirátor?
Zjednodušene povedané, aj rúško, aj respirátor (filtračná polomaska). Rozdiel je však v miere ochrany. Zdravý rozum napovedá, že keď máme filter špeciálne vyvinutý pre zachytávanie škodlivín (respirátor), tak bude účinnejšie chrániť, než doma zošité látkové rúško. Napriek tomu má aj takéto „vlastnoručné“ rúško význam.
Froté a plátno majú pomerne veľké diery, cez ktoré hravo prejde aj celý aliendrone, na rozdiel od naozajstných atestovaných respirátorov, pokiaľ nie je tento zloduch menší, než 0,6 μm.
Rúško ani podomácky vyrobený respirátor neprilieha tesne na pokožku tváre a víry si v priestore medzi ľudskou pokožkou a telesom rúšky, amatérskeho respirátora, môžu vytvoriť korzo aj s pristávacou plochou pre ich dopravné prostriedky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Já mám Filc, Flanel a Plátno. Tutovka! Jako sponku na nos mám takový to bílý udělátko, kterým byl staženej kabel nabíječky, když jsem zakoupil mobil. (;

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Hezky to vysvětlil, M.Knor je dobrej.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Alesh

@autacek: …náhodou je super! 🙂

před 1158 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek