Alesh

Věděli jste, že i respirátor FFP2 lze ušít doma stejně jako roušku?

https://www.fa­cebook.com/Knor­Milos/videos/442108083­606026/?__so__=per­malink&__rv__=re­lated_videos

Tak mám ušito, dal jsem filc, froté a plátno a to celé dvakrát. Tímhle žádný vir nepronikne, fakt bomba, děkuji p. Knorovi.
Už máte taky ušito? Jaké látky jste použili?

Nejlepší odpověď
elkon

Kdo nechápe humor Miloše Knora, má smůlu a sežere mu to i s navijákem.

Další odpovědi
Vinpe

Ne, nevěděl jsem to.

autacek

Tento skeč nic moc.

led

Na možné vaše prekvapenie, vedela som to. Za mojej dlhoročnej praxe nad „čarodejnými vodičkami“ som sa naučila chrániť si dýchacie cesty aj jemne upravenými stavbárskymi respirátormi.

Čo nás ochráni pred vírusmi – rúško, maska alebo respirátor?
Zjednodušene povedané, aj rúško, aj respirátor (filtračná polomaska). Rozdiel je však v miere ochrany. Zdravý rozum napovedá, že keď máme filter špeciálne vyvinutý pre zachytávanie škodlivín (respirátor), tak bude účinnejšie chrániť, než doma zošité látkové rúško. Napriek tomu má aj takéto „vlastnoručné“ rúško význam.
Froté a plátno majú pomerne veľké diery, cez ktoré hravo prejde aj celý aliendrone, na rozdiel od naozajstných atestovaných respirátorov, pokiaľ nie je tento zloduch menší, než 0,6 μm.
Rúško ani podomácky vyrobený respirátor neprilieha tesne na pokožku tváre a víry si v priestore medzi ľudskou pokožkou a telesom rúšky, amatérskeho respirátora, môžu vytvoriť korzo aj s pristávacou plochou pre ich dopravné prostriedky.

zjentek

Já mám Filc, Flanel a Plátno. Tutovka! Jako sponku na nos mám takový to bílý udělátko, kterým byl staženej kabel nabíječky, když jsem zakoupil mobil. (;

paul1

Hezky to vysvětlil, M.Knor je dobrej.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Alesh

@autacek: …náhodou je super! 🙂