Löwe

Věděli jste, že existuje hora s názvem „Taumatawhaka­tangihangakoau­auotamateapoka­iwhenuakitana­tahu“?

Já teda ne :-o
Doplňuji:
Jojo, uhádla jsi 🙂

Nejlepší odpověď
kapka

A ze vím odkud to víš? :P Z videa od Nejfaka. :)
Doplňuji:
Jj, to nebylo těžký uhodnout, taky jsem o ty hoře před tím neslyšela. Někdo tam psal v komentářích, že je to vlastně celý příběh. O lásce, jak jinak. :)

Další odpovědi
marci1

Velmi zajímavý je i český předklad :
„Místo, kde Tamatea, muž s velkými koleny, který se z hor klouzal, na hory se šplhal a hory polykal – známý jako zeměžrout – hrál na svoji flétnu pro svou milovanou“. 🙂
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Tau­matawhakatangi­hangakoauauota­mateaturipuka­kapikimaungaho­ronukupokaiwhe­nuakitanatahu

pusinka50

Nevěděla. Jak dlouho jsi psala ten název?:-D 😁

fcoop

Divný,ale netušil.

Ty jsi tušil,že existuje místo se jménem:Llanfa­irpwllgwyngyllgo­gerychwyrndrob­wllllantysili­ogogogoch…?

V překladu:" „Kostel Panny Marie (Llanfair) v roklině (pwll) bílých lísek (gwyn gyll) poblíž (ger) prudkého víru (chwyrn drobwll) a kostela svatého Tysilia (llantysilio) u červené jeskyně (ogo goch)“. (Net)

Je to velšská vesnice.

Löwe

Pusinka50: Dneska už frčí ctrl+c a ctrl+v, jinak bych si s tím takovou práci nedal 😁

pusinka50

😁 tak v tomhle případě mi to vůbec nedošlo, přestože kopíruji vše, abych se s tím nemusela opisovat 😁 😁