Skinn3r

Věděli jste že ? …

Výfukové plyny produkují do ovzduší olovo a ty mají vliv na typy neurotoxického poškození (myelinopatie somatických nervů ) tzv. vám poškozují neurony v mozku pro přenos informací takže se vlastně zabíjíme . Já osobně už dávno pokud to neni vyloženě nutný autem nejezdim dalo by se říct že už vůbec . Škoda že tohle ostatní nechápou a ani nikdy nepochopí protože někteří lidé , jejich inteligenci mam na mysli se rovná stím mluvit do zdi možná i ta by to pochopila co si o tom myslíte ?

Doplňuji:
fablen : Ale tak jaký potraviny co jíte je „blbost“ danýho člověka . Pokud by byla poptávka po kvalitnějších potravinách a lidi přestávali kupovat z polska tak by se musela upravit poptávka a kvalita zemědelci by museli z donucená pěstovat víc BIO jenže bohužel člověk sní všechno .

drap : Vážně 70 km do práce a zpátky a nikde nic ? U nás sou 2 automechanici a 2 elektrikáři pro okolí a uživilo by se tu techto lidí vic a to mluvim jen o dvou oborech . To u vás je doopravdy tak zaplněný podnikatelský prostředí že se to nedá ? A to bydlim na vesnici nejbližší město 10km práci tu seženu nemusim do města .

Nejlepší odpověď
Drap

Toto je už hodně dávno známé. Někteří, i když by byli třeba rádi, tak autem jezdit musí. Každý den najedu do práce a z práce cca 130 km, je to drahé, spojení jiné neni, a blíž práci neseženu. Polykaní olova je v mém případě přijatelnější, než nemít vůbec nic na polknutí.

Další odpovědi
fablen

je to bohužel jen maličký zlomek toho, co vše je škodlivé – mám rozečtenou knihu „Doba jedová“ od biologů prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc. a prof. RNDr. Jiří Patočka, DrSc., která je velmi přehledně a srozumitelně pro laiky napsaná, že jsem si z ní hned začala vypisovat pro sebe poznámky, než ji dočtu a vrátím, abych všechny ty informace nezapomněla.

Hromada zajímavých a nezkreslených informací o škodlivých látkách v potravinách, nápojích, kosmetických přípravcích, očkování, prospěšnosti nikotinu, margarín versus máslo apod.

briketka10

ale přesto auto máš, tak nevím proč to tu píšeš ??
toto my všichni víme, že jedovaté látky z auta jsou nebezpečné !!
Doplňuji:
a, když vyjedeš tím autem jen tak náhodou a málokdy tak jistě v něm sedíš sám viď ??
takoví řidiči mě nejvíc fascinujou, když jdu na zastávku trolejbusu a ze Semtínský fabriky si to jezdí jedno auto za druhým a v každým sedí jeden člověk jen tak, tak, že sotva můžu přejít přes přechod..

david22

S tím mi nezbývá, než souhlasit !!!
Do práce se snažím chodit pěšky, ne využiju MHD, což je menší zlo, než autem.

venkovan

No zaspal jsi dobu – dnešní benzin prakticky olovo neobsahuje. Ale olovo (jeho sloučeniny na zvýšení bodu zápalnosti benzinu) nahradily aromatické uhlovodíky, které naštěstí nepoškozují mozek. Ale jen jsou karciogenní.
Nedával bych do roviny inteligenci a používání auta. Ono to není tak jednoduché – přestat užívat auta, jak si leckterý naivní ochránce prostředí představuje. Jde totiž i o sociální problémy (zaměstnanost), systém zajištění služeb apod.

Skinn3r

briketka 10 : Ano auto mam protože sem myslel v 18 letech že to je neco extra to mit ted uz toho názoru nejsem v 19 letech

Skinn3r

briketka znovu doplnuji autem uz nejezdim proste když nejaká vec nemá smysl tak jí nedělam nejsem taková ta ovce co se vymluvim delaj to vsichni tak budu borec taky a taky budu naschvál jezdit .

briketka10

dobře vždyť já Ti věřím nic ve zlém :D