anetadela1

Věděli jste to?

Zrovna koukám na zprávy a tam řešejí cyklisty v protisměrce. Že to chtějí povolit. Já teda nevím, ale mě nikdy nenapadlo, že jednosměrná značka je i pro cyklisty. A normálně na kole jednosměrkou projíždím. A jako děti jsme takhle jezdily u babičky pořád.
Vy jste to věděli, že se to nesmí a horzí vám pokuta? Já koukám jak blázen.
Dyť přece, kdo nemá řidičák, tak teoreticky nezná značky (nemyslím hlavní, vedlejší,…), a na kolo se zkoušky nedělají :D
Doplňuji:
Tak jo, tak vám všem děkuji za odpovědi. Jsem zase o něco chytřejší. Hurá! :)

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Dopravní značka B2 jakm již napovídá její název je zákaz vjezdu všech (VŠECH) vozidel. Tak stejně dopr. značka B1 zákaz vjezdu všech vozidel (v obou směrech).
Z toho vyplývá, že slovem všech se rozumí všech.
Ano věděl jsem to a vím to. Za nedodržení takovému cyklistovi hrozí pokuta.
To nevadí, že nemá řidičák, jakmile je účastníkem silničního provozu, musí se řídit zákonem o provozu na pozemních komunikacích v platném znění (zák. 361/2000Sb.)
A mimochodem Anetadelo ve zprávách řeší a ne řešejí 🙂 to jen na okraj.
Doplňuji:
Ještě jsem chtěl doplnit, že za tento přestupek hrozí pokuta ve výši…, ale bohužel v uvedeném zákoně v odkazu o přestupcích je slůvko řidič motorového… a z tohoto důvodu jsem raději výši pokuty neuváděl. Rád slovíčkařím a pokud by na mě někdo vyrukoval s tímto zákonem (§22 odst.1 popř. odst.2 zákona o přestupcích 200/90Sb. v platném znění), tak bych nic neplatil, jelikož se zde hovoří o řidiči motor. vozidla.
Ale třeba se najde někdo kdo zodpoví tuto problematiku lépe.

Další odpovědi
Jahoda

Tak trochu jsem o tom něco slyšela, ale pokuta? To je veliké sousto! Souhlasím s Vámi, že jednosměrky by měly platit jen pro motorová vozidla a myslím, že to tak je doposud. Ovšem Vaše zpráva mne trochu vyděsila. Já také na kole jezdím na jednosměrky. Na toto si počkám a jsem zvědavá jak to dopadne. Dávat pokuty za toto je opravdu hloupé.

ReHu

Já to věděla, leč nerespektovala. Asi jako většina ostatních cyklistů. Ale je pravda, že i cyklisté jsou účastníky silničního provozu.
V Pardubicích už jsem na jednu takovou silnici narazila.
Co se týče pokut cyklistům, myslím si, že to je podle toho, na koho „narazíš“, jestli to je normální člověk, nebo aktivista.

anonym

tady máte něco pro vás, děvčata:

Zdroj: http://www.opa­vounakole.info/o­pava/dz_jednos­merky_1.htm

Tombik

Nevěděl jsem to, ale chápu to.

Miroslav: To je slovo chlapa 😁

FOG

Pokuta je asi sice moc,ale na druhe strane,ucastnik silnicniho provozu je i cyklista a dokonce i chodec,pokud se nic nezmenilo ve vyhlasce.
Mj.My jsme ve skole dokonce delali neco jako prukaz cyklisty.

cukrar

Nevím proč má Rehu palec dolů, ale v pardubicích se jezdí dávno podle značek v jednosměrce v protisměru.
Bez dopravní značky je to za pokutu až do výše 2500Kč na místě, ve správním řízení ještě více.

„kdo nemá řidičák, tak teoreticky nezná značky“
toto je ale hloupost, do nebe volající.
Řidič (na kole) musí znát dopravní značky a předpisy. Jako chodec. To pak můžu tvrdit, nemám řidičák, tak na semafuru můžu chodit na červenou???
Uf, to je síla…