HOMER

Věděli jste kdo vyrobil vaše rifle?

Běžně pracují od 6 hodin ráno do 2,3 hodin ráno druhého dne 7 dní v týdnu,na záchod smí pouze dvakrát za směnu,vydělávají v přepočtu kolem 600 Kč měsíčně,domů se dostanou pouze na nový rok.. Většina lidí po celém světě neví,že jejich rifle vyrobili novodobí čínští otroci. A co vy?Věděli jste to?
http://www.uloz­.to/9568654/duch-doby-china-blue-avi
Doplňuji:
Jistě,nejsou to jen rifle,to je pravda..

To vím taky,že je stará věc,že je téměř vše z Číny,ale na to jsem se přece neptal,notak!

  • iv-Kdyby se v Číně neporušovala lidská práva a veškeré celosvětově uznávané pracovněprávní normy,tak si za něktré věci sice mírně připlatíme,ale nemusí tady padat žádné továrny..

Jistě,ale není otrok jako otrok,doporučuji podívat se na odkazovaný dokument..

Některým lidem je snad jedno úplně všechno,dokud jim nehoří koudel za zadkem,tak to s nima nehne,podle mně jsou bezcitní sobci a právě kvůli takovým se tyto věci dějí.

Nejlepší odpověď
dědapetr

To nejsou jenom rifle,takových výrobků z čínských otroků je víc.

Další odpovědi
Děda Louda

Dneska už je z Číny snad všechno. Stará známá věc, nic překvapujícího nebo nového.

anonym

Ja to vim. ☹ A cim dal tim vic , i kdyz si kupuji znackove veci ve znackovych prodejnach – jsou etikety : Made in China. A to me prekvapije jeste vic. Ale je to samozrejme kvalitni material a i jinak usite , nez na stancich . Ale i tak … pak se nedivim , ze padaji u nas i " na zapade " jedna fabrika za druhou. Ale na druhou stranu , kdyz budu ja majitelka , tak budu take hledat nejlevnejsi vyrobu. … A ted babo ( -iv- ) rad … 🙂

  • iv-

arygnoc

dnes je každý, kdo dělá ve fabrice, otrok.
je jedno, jestli je to tady nebo v číně.

baghira

Ano, vím a je mi to jedno. Necítím se povinen řešit veškeré neřádstvo tohoto světa.

Na druhou stranu nepřehánějte, pracovat 20–21 hodin denně 7 dní v týdnu není dlouhodobě fyzicky možné – úmyslem otrokářů je výrobní prostředky co nejefektivněji využívat, ne si je ničit.

HOMER

Jednou možná do té továrny v Číně pojedeme za prací i my,či naše děti(nebo ta továrna přijede za námi).Svět se mění.Dnes jsou nám u pr..le lidská práva v cizí zemi,zítra možná budou lhostejné někomu jinému ty naše.A dobře nám tak.