iceT

Věděli byste,co znamená,když se řekne

hýcat?Ne hýkat.

Nejlepší odpověď
annas

Je to určitě nářeční slovo. Významy se liší podle oblastí, např. na Opavsku: hýcat = plýtvat vodou. V jiné oblasti: hýcat = nešetřit, rozhazovat.
Doplňuji:

V jiné oblasti: hýcat = nešetřit, rozhazovat – širší význam, netýká se jen vody. .

Další odpovědi
www

Neznám, ale net mně prozradil, že to znamená plýtvat, nešetřit, rozhazovat ap.
Víc nevím 😁.
Doplňuji:
An, díky za trochu pozdní doplnění! Náhodou jsem měl pravdu i bez odborného ústavu? To mne těší 😁.

annas

Ad www. Net měl částečnou pravdu na rozdíl od mých slovníků. Co na to praxe????