ivzez

Věděl by prosím někdo, o jaký svátek jde?

Latinsky: dies Mariae purificatae sacer
Německy: Maria Lichtmess

(Našla jsem v latinsko-německém slovníku výrazů ze starých matrik.)

Děkuju za odpovědi. Dlouho jsem se rozhodovala, kterou mám nominovat,
nakonec rozhodlo „uvedení do chrámu“, protože mne nasměrovalo dál.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Myslím, že jde o „Očišťování Panny Marie“ nebo též „uvedení do chrámu“ – po našem tedy Hromnice. (2. únor) :)

Další odpovědi
annas

Z německého odkazu na Maria Lichtmess by mělo jít o svátek Panny Marie který se slaví 2. února.

V odkazu najdete i původ názvu tohoto svátku.

na https://www.dom­radio.de/themen/kir­chenjahr/2018-02-02/die-bedeutung-von-mariae-lichtmess

Český odkaz na svátky Panny Marie
http://www.ka­topedia.cz/in­dex.php?title=Pan­na_Maria

2. února – – Očišťování blahoslavené Panny Marie (jen v tradičním kalendáři)

´

ivzez

Annas, Aliendrone,

děkuju za odpovědi. Otázku ještě nechám otevřenou
pro případ, že by někdo přišel s nějakou zajímavostí.

Annas, ten odkaz na Domradio.de je výborný. (–: