fcoop

Věděl by někdo,co je to „vidění 20/20“?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
annas

Ano

Teď už ano. Našla jsem, že ideální ostré vidění má odpovídat řádku s označením 20/20, ostré vidění u 20/15 je pak příliš, 20/30 méně ostré vidění.

Tabulku na zjištění ostrosti vidění si můžete prohlédnout na stránce – originál samozřejmě u očního lékaře.

http://www.coc­ky.cz/optotyp­.html

Další odpovědi
mosoj

Ano

Člověk s viděním 20/20. Má zrak jako člověk bez optické vady.
Člověk s viděním na př. 20/50 ma již zrak horší než zdravý člověk. Protože zdravé oko by tuto velikost rozeznalo ze vzdálenosti 50
stop.

První číslo je normovaná vzdálenost ze které
se kontroluje čtením zrak ( myslím že je to udáváno ve stopách). Druhé číslo udává ze které vzdálenosti by tuto velikost písma viděl člověk se zdravým zrakem.

Z toho plyne že 20/20 je normální vidění a 20/(21 – a více) je horší vidění. Čím větší druhé číslo tím horší vidění!

Lenjička

Ano

20/20 vidění je termín používaný k vyjádření normální vizuální jasnost, měřeno od vzdálenosti 20 metrů. Máte-li zrak 20/20, můžete jasně vidět na 20 stop, jaké by měly být normálně vidět na této vzdálenosti. Máte-li 20/100 vidění, to znamená, že musí být co nejblíže 20 stop vidět, co člověk s normálním zrakem vidět na 100 metrů.

briketka10

Ne

nevím to, ale ve třetím odstavci článku se o tom píše..

http://www.nas­trojezdravi.cz/cla­nek/veda-a-derovane-bryle/

lenka.seda

Ano

Přečetla jsem si odpovědi a už to vím 🙂 Ale nebudu je opisovat, protože jsem našla to samé