dgfdgf

Věděj se nějaký podrobnosti, jména nebo něco o nějakejch pravěkejch kmenech?

Nebo současný historici znaj lidskou historii jenom od starověku?

Nejlepší odpověď
annas

Chcete-li se dovědět něco o pravěkých lidech, jak mohli žít, přečtěte si některé knihy od Edurda Štorcha, byl to nejen archeolog, ale i všestranný člověk, který své pooznatky z archeologie a etnografie využil využil při psaní svých knih pro mládež, v nichž zpracoval nejstarší období našich dějin,. O knihy byl zájem i v zahraničí.

Ráda jsem jeho knihy četla a přemýšlela o životě lovců mamutů ve stejnojmenné knize Lovci mamutů, kterou doplnil o své některé objevy a na niž navázaly další příběhy.
¨
Ještě si vzpomínám na Minehavu, Bronzový poklad, Osadu Havranů.

I když jde o literaturu pro mládež, zpracoval zajímavá témata, v nichž vycházel z archeologikých nálezů a příbližil život v dávných dobách.

Vyberte si něco z jeho děl, myslím si, že vás poutavé příběhy zaujmou, i když neznám váš věk.

http://www.spi­sovatele.cz/e­duard-storch

Vychází se z archeologických nálezů, z toho, co se zachovalo hmotného, protože písmo samozřejmě neexistovalo. Pravěk – jinak také doba prehistorická.

Další odpovědi
led

Vedci získavajú informácie na základe zachovaných hmotných zvyškov mrtvych, ich výrobkov, podľa spôsobu pochovávania, bývania a podobne.
Nehmotné informácie, spôsob komunikácie, zvyky,… veľa sa možno dozvedieť na základe porovnávania pravekých nálezov so životom a kultúrou „prehistoricky“ primitívnych kmeňov objavených od čias „veľkých objaviteľských ciest XVII.storočia“ až do dnes v rôzných kútoch našej Zeme.
Predstavivosť a znalosti sú základom výzkumu.

Alesh, Kopčema z Lovcov mamutov od Eduarda Štorcha? http://www.pos­tavy.cz/kopcem/
Pozrite
Fotogaleriu
„KOPČEM, VEVERČÁK A DALŠÍ AFRIČANÉ
Nový výzkum DNA pravěkých lidí osvětlil, jak probíhalo osídlování Evropy. Přináší řadu detailů o způsobu života tehdejších obyvatel našeho kontinentu a potvrdil například, že pravěcí Evropané měli tmavou pleť a hnědé oči a podobali se dnešním Severoafričanům. Genetici mimo jiné zkoumali i pozůstatky šestnácti pravěkých lidí z okolí Dolních Věstonic.“ https://www.res­pekt.cz/galeri­e/kopcem-vevercak-a-dalsi-africane

Kepler

Dokud nevzniklo písmo, o historii se neví nic. Jsou jen indicie a domněnky. Někdy docela dobře doložené i geneticky. Třeba že američtí Indiáni přišli z Asie.

Alesh

Já znám akorát Kopčema. 🙂

led

Alesh, to nevadí,
mnohí nepoznajú okrem svojej najbližšej minulosti nič, nieto ešte Kopčema z praveku.