Nikikalu

Vede steatoza jater nevyhnutelně k cirhóze? Asi je vyšší riziko rakoviny jater, že? Díky!

steatoza

Nejlepší odpověď
rosinka

Steatoza, neboli ztučnění jater určitě nevede nevyhnutelně k cirhoze jater. Mají to i lidi, kteří nepijí a potřebují zhubnout. Právě tíim zhubnutím mizí i tuk z jater. Asi je dobré to s alkoholem nepřehánět při steatóze, užívat ostropestřec mariánský a pro jistotu si nechat občas udělat ultrazvuk, jestli se to zlepšuje. Mně osobně se to krásně zlepšilo právě tím zhubnutím.