Bořek Dvořák

Věcný boj se sebevědomím – terapie nebo koučing?

Rád bych se poptal na Vaše názory. Jelikož pracuji na obchodní pozici a navíc jako junior, občas narážím při jednáních na svoje limity v oblasti sebevědomí. Pochopitelně mě to omezuje i ve vztazích a životě mimo práci, ale momentálně je pracovní omezení hlavním motivem pro zabývání se tímto tématem. Domnívám se, že původ tohoto efektu pochází převážně z relativně přísné výchovy mých rodičů.
Nicméně, obecně si myslím, že nejsem nějaký asociál. Nedělá mě problém seznamovat se s novými lidmi a celkově je moje sebevědomí vcelku v normě. Pouze tím, že pracuji v obchodě obklopen „silnějšími hráči“, pociťuji potřebu posunu v tomto směru.
Dle mé laické představy přinese terapie trvalejší změnu, avšak trvá déle a koučing ji přinese rychleji, ale nemusí být trvalá. Jaké jsou Vaše zkušenosti? Ideálně, když mi napíší lidé pracující v obchodě a podělí se o zkušenosti, o své začátky. Pro doplnění – v práci jsme prvním rokem.
Děkuji všem, kteří se zapojí do diskuze.

Odpovědi
hapiky

Až přijdou větší úspěchy, dostaví se i větší sebevědomí

ivzez

První rok sbíráte zkušenosti, je normální,
že se zatím nedokážete více prosadit.

Pokud přesto chcete něco podniknout, zkuste
konzultaci u psychologa, spolu s ním byste měl
přijít na to, co pro Vás bude prospěšnější.

Přes internet to nikdo neposoudí (nikdo to neumí).

Altair-AC

Zkus toto: https://youtu­.be/bOJrVvbI3HU

Sice píšeš že jsi mimo práci sebevědomý ale třeba ti tohle video pomůže v té práci