Avatar uživatele
Bořek Dvořák

Věcný boj se sebevědomím – terapie nebo koučing?

Rád bych se poptal na Vaše názory. Jelikož pracuji na obchodní pozici a navíc jako junior, občas narážím při jednáních na svoje limity v oblasti sebevědomí. Pochopitelně mě to omezuje i ve vztazích a životě mimo práci, ale momentálně je pracovní omezení hlavním motivem pro zabývání se tímto tématem. Domnívám se, že původ tohoto efektu pochází převážně z relativně přísné výchovy mých rodičů.
Nicméně, obecně si myslím, že nejsem nějaký asociál. Nedělá mě problém seznamovat se s novými lidmi a celkově je moje sebevědomí vcelku v normě. Pouze tím, že pracuji v obchodě obklopen „silnějšími hráči“, pociťuji potřebu posunu v tomto směru.
Dle mé laické představy přinese terapie trvalejší změnu, avšak trvá déle a koučing ji přinese rychleji, ale nemusí být trvalá. Jaké jsou Vaše zkušenosti? Ideálně, když mi napíší lidé pracující v obchodě a podělí se o zkušenosti, o své začátky. Pro doplnění – v práci jsme prvním rokem.
Děkuji všem, kteří se zapojí do diskuze.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Andělé, johana 56 před 2426 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
hapiky

Až přijdou větší úspěchy, dostaví se i větší sebevědomí

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

První rok sbíráte zkušenosti, je normální,
že se zatím nedokážete více prosadit.

Pokud přesto chcete něco podniknout, zkuste
konzultaci u psychologa, spolu s ním byste měl
přijít na to, co pro Vás bude prospěšnější.

Přes internet to nikdo neposoudí (nikdo to neumí).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Altair-AC

Zkus toto: https://youtu­.be/bOJrVvbI3HU

Sice píšeš že jsi mimo práci sebevědomý ale třeba ti tohle video pomůže v té práci

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek