Adhela

Jsme povinni finančně přispět na opravu soukromé příjezdové cesty, na niž máme v katastru zapsané právo chůze a jízdy?

věcné břemeno -právo chůze a jízdy ,přispívání na údržbu příjezdové cesty
právo chlzte a jíézdy?
Prosím o radu,jsem povinna finančně přispívat na opravu příjezdové cesty,jejímž majitelem je soukromá osoba a já a několik dalších sousedů máme v katastru právo chůze a jízdy .Vloni začal stavět někdo nový ,cestu poničil a majitel cesty chce ,abychom všichni přispěli na opravu.Tvrdi,ze se změnil zákon a že je to naše povinnost.Dekuji.

Odpovědi
Kryšpín

Podívejte se na Obč. zák. § 1029 až § 1036

ivzez

Podle mne by měl v tomto případě cestu
na své náklady opravit ten, kdo ji poškodil.

Edison

Pokud jde o zákony, obrátil bych se spíše na právníka. Pokud o cestu, tak na příslušný odbor místního úřadu.