Věcné břemeno bytu

Když má někdo věcné břemeno bytu na baráku, muže si tam zvát koho chce? Případně u sebe nechat někoho bydlet i přes nesouhlas majitele baráku? Muže se majitel baráku nějak bránit. Nějak zabránit aby si tam dotyčný přivedl koho chce?
Doplňuji:
Ano ty jsem cetl..ale co znamena navsteva? Ktera nepresahne 24hodin?

Případně jaké jsou povinnosti osoby ktera vyuziva barak na zaklade bremena…ve smlouve nejsou popsany..

Odpovědi
Jambalaya

Na tuto otázku se zde již odpovídalo. Pokud bude oprávněný z VB jednat v souladu se smlouvou o VB, pak samozřejmě ano. Nemůžete někomu zakázat, aby si pozval návštěvu, pokud se tato bude pohybovat v prostoru vymezeném smlouvou o VB.

Bránit se nejspíš můžete soudně, jestliže si oprávněný zve domů bandu feťáků. Pokud ale přichází v něděli na kafe sousedka, kterou z duše nenávidíte, asi budete mít smůlu.

Obecně by se osoba oprávněná z VB měla podílet na údržbě a provozu nemovitosti. Měla by samozřejmě přispívat na topení, vodu, elektřinu, opravy apod.

Návštěvy vám zjevně leží v hlavě, ale obávám se, že pokud nic neporušují, mohou se zdržet, jak dlouho uznají za vhodné.

Neznám vaše důvody, ale pro příklad. Tchýně, oprávněná z VB si najde nového přítele a bude s ním chtít v domě bydlet. Těžko jí v tom zabráníte, pokud budou společně obývat určené prostory.