věcné břemeno

Zdědil jsem po rodičích rodiny domek a můj brácha má v něm věcné břemeno. Rád bych věděl jaky jsou jeho práva a povinnosti. A také bych chtěl vědět jak se dá věcné břemeno zrušit

Nejlepší odpověď
vagra

  1. písemnou smlouvou
  2. ze zákona či rozhodnutím nějakého oprávněného orgánu (soud, pozemkový úřad, stavební úřad atp.)

(Věcná břemena zanikají: ad a/, ad b/, smrtí fyzické osoby, zánikem právnické osoby, splynutím-osoba oprávněná se stane sama sobě osobou povinnou, uplynutím doby, na které je věcné břemeno sjednáno, promlčením /10 let/)

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/V%C4%9Bcn­%C3%A9_b%C5%99e­meno