Mládežník

Jak rodičům vysvětlit, aby mně prodloužili večerku, když už je mně 15 let?

Lidi, fakt bych se vás chtěl zeptat v kolik jste chodili spát když vám bylo 15–16 let. Protože máma zamnou přijde a hned mě posílá spát, protože je 11 hodin… Jako pardon, ale nevím jestli je v pořádku tohle dělat. Už tak tu trpím limity na PC, protože prostě po deváté hodině mi na něj nedovolí jít, ale tohle je už fakt moc. Ještě víc mě ubijí to jak na discordu vidím že moji kamarádi ještě ani nedohráli Csko a já už musím jít spát… Dá mi někdo nějakou šikovnou radu jak rodičům vysvětlit že mi není 9 let? Díky.

Nejlepší odpověď
Kepler

Tví rodiče to myslí dobře. Nechtějí, aby se z tebe stál interfernetový závislák. Takoví jedinci stojí úplně za hovno! Být tvým fotrem, tak tvoje PC nebo Ntb zavřu do sejfu, alespoň do té doby, kdy jej můžeš použít na nějakou smysluplnou práci.

Další odpovědi
elkon

Ráno jistě brzy vstáváš a máš nějaké povinnosti. Je potřeba být vyspalý. To, že kamarádi to mají jinak, není důležité, třeba na ně rodiče kašlou.Nic ti v životě neuteče. Počítačové hry tě neuživí.Na světě nejsou jen počítače a nějaké nesmyslné hry. Uvědom si, že jednostranné zaměření ti nic dobrého nepřinese.

nyjono

Jen doplním.
Ty vůbec nevíš, jak se máš dobře. Třeba ti to jednou dojde.
A zatím si zopákni pravidla ČJ.

Hlada

Vypadá to, že trpíš závislostí.
Těžko na dálku posoudit, jak je velká, zda postačí rodičovské příkazy nebo budeš muset podstoupit psychoterapii. Tvou autoritou by měli být rodiče, nikoli stejně postižení pacienti. Protože jsi ve věku, kdy toto ještě neumíš dobře posoudit, tak si pamatuj jednoduché pravidlo, že maminka a režisér mají vždycky pravdu.

anonym

Je mi jasné, že rozhodně nechceš slyšet nic o „závislosti primitivních střílečkách“, nic o „nutnosti každodenního spánku“, ale zkus si ty dvě věci sám dát nějak dohromady a třeba sám pochopíš, že od 11 hodiny není optimální to CSko nahazovat.

No a pokud k tomu nedospěješ racionální úvahou, nezbývá než připomenout, že maminka má vždycky pravdu, nehádej se s ní kvůli takovýmto hloupostem, později bys toho jen litoval.

da ny

Je to akorát a správné.
Máš velmi rozumnou maminku (rodiče) a toho si važ!!!!!
Až jednou zmoudříš, budeš mít dostatečné informace, pochopíš.
Např. pro posílení imunitního systému je nejzdravější spánek již mezi 22. hodinou a půlnocí.
Ty 2 hodinky, až do rána :)
Dnes jsou mladí lidé závislí na PC sociálních sítích, na úkor spánku hrají hry.
Vyhýbají se zdravému pohybu, trpí sociálními fobiemi, neumí komunikovat atd.
Trochu ponocování je vhodné v pátek a sobotu 😉

Jiní rodiče nechávají děti růst, jako dříví v lese. Chybí jim zájem rodičů, zahrnou je jen věcmi/penězi. Chybí cit, zájem. Pro takové „rodiče“ je to „pohodlné“.
Žijí si svůj život, vedle dětí, bez valného zájmu o ně.
Jiní dřou v práci, pracují na směny a své nezodpovědné ratolesti „neuhlídají“

ElonMusk

V 16 letech ideálně po 8. hodině večerní.
A pokud Tvoji kamarádi hrají CSko v roce 2020, tak si najdi lepší kamarády.

Drap

V kolik jsem chodil spát už nepamatuji, ale faktem je, že v jedenáct bys měl už dávno spát. Rodiče to myslí dobře a mají na to právo. Odpovídají za tebe.. Pokud se ti to přesto nelíbí adoptuj si jiné rodiče.

Pepa25

Když skončí limit na PC (mimochodem velmi šikovná věc, také to používám), tak si můžeš něco pěkného přečíst na uklidnění a pak už jen vyčurat, pomodlit a spát. Osobně jsem v tomto věku musel do postele do půl desáte, nejpozději do desíti, pokud nebyla nějaká výjimečná situace (rodinná oslava apod.).

Dochy

Vždycky bude někde někdo déle s tím nic neuděláš. Nesnaž se být vždy se všech svých kamarádů ten poslední kdo vypadne. Tahle hra se nedá vyhrát. 11 večer v 15 letech rozhodně není brzo. (soudit ale nebudu, paušalizovat se nedá, je to individuální)

dubraro

Určit včas hranice vznikajícímu internetovému závislákovi je velmi rozumný počin. Já jsem ve tvém věku chodil spát ve 22 hod., protože jsem byl na internátu, tam večerka a přísný dohled. Ráno se muselo vstávat tak, abys byl v 6 hod. na učilišti. Internet a PC tehdy ještě nebyly.