cmunk

Mohu po tzv.poškozené požadovat náhradu za advokáta?

Ve správní řízení na obecnim úřadě jsem se nechala zastupovat advokátem-„skutek“ ze kterého jsem byla obvinována mi neprokázali.Mohu po tzv.poškozené požadovat náhradu za advokáta ?Známá mi radí,že mám tzv,poškozenou žalovat za křivé obvinění.Řízení bylo proti mě zastaveno,protože skutek mi nebyl „dokázán“.Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
gecco

  1. …„žalovat za křivé obvinění“… – je nesmysl, ale můžeš podat trestní oznámení a na orgánech činných v trestním řízení pak bude, zda bude vzneseno obvinění z trestného činu (atd…)
  2. …„požadovat náhradu za advokáta“… – nepochybně můžeš
  1. dohodou s dotyčnou (případně můžeš ´pohrozit´ podáním TO)
  2. občanskoprávní žalobou

Pepa25

Nějak si nedovedu představit, o jaký typ správního řízení šlo, když tam byla poškozená?