Ve kterých zemích světa není povinná školní docházka?

Nejlepší odpověď
annas

Existovalo 37 zemí světa, v nichž nebyla stanovená povinná školní docházka., nebo stále známy údaje.

Mezi 12 zemí, které mají nad 4 milipnů obyvatel patřily:

Bangladéš, Piakistán, Vietnam, Etiopie, Barma, Keňa, Uganda, Saudská Arábie, Pobřeží slonoviny, Zambie, Jemen, Malawi.

Jsou to převážně země Asie a Afriky. Dá se říct, že asi 300 milińů děti nenavštěvovalo ško­lu.

Povinná školní docházka ve světě Dr. Arnošt Wahla, CSc., Pedagogická fakulta Ostrava
pages.pedf.cu­ni.cz/pedagogi­ka/?attachmen­t_id=4993&edmc=4993

Jde o starší údaje, ještě něco novějšího

Něco o domácím vzdělávání, které je v mnoha zemích nezákonné.
https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Homeschoolin­g_international_sta­tus_and_statis­tics.

Jinak je uvedené, v kterých zemích školní docházka je, takže ostatní země vyloučit.
https://nces.ed­.gov/programs/sta­tereform/tab5_1­.asp

zjentek

Minerzu, pár otázek níže mám otázku na šajbu mlejnku (pamatuješ?) a v její diskuzi je na tebe dotaz, jenže na to už každej prdí, odpovídat na dotazi v diskuzi! Napadlo mě, že možná existuje i jinej způsob, jak naporcovat maso. Jenže mě žádnej nenapad! Zkus se nad tím zamyslet, podle tvejch otázek máš mnohem větší hlavu, včetně mozku!

anonym

Všiml jsem si, že jsi to znovu postnul a chtěl jsem se tam ještě vrátit na večer, ale když si to připomenul, tak jsem tam něco přidal hned. Díky za podporu. Večer se tam ještě mrknu.