Ve kterých zemích nesmí ženy řídit automobily?

Vím o Saudské Arábii.

Nejlepší odpověď
annas

Další země, ve které je zákaz řízení ženami spíše kulturním a náboženským nařízením spíše než legálním zákazem, je Afghánistán.
-

Převládající názor spočívá v tom, že islámské země, které následují šaría, zakazují svým občanům, aby řídili vůz. Realita však spočívá v tom, že mnohé země Středního východu, jako Kuvajt a Spojené arabské emiráty, přestože nejsou demokracie, dovolují mužům i ženám řídit.

Opět africké země jako Súdán a Maroko nezakazují ženám řízení automobilů zákonem, avšak kulturní a náboženské omezení to znemožňují,

Silné islámské země, jako je Írán a Irák, umožnily ženám řídit již řadu desetiletí a navzdory příležitostným případům nesnášenlivosti pokračují.

http://www.fu­turescopes.com/ro­mance/romantic-travel/2568/cou­ntries-where-women-cant-drive

V Severn Koreji mají pouze státní úředníci auto. Jeden ze 100 lidí.
Ženy mohou řídit dopravu, ale ne auto.

V odkazu je zmínka o zákazu řízeníí pro ženy v Kazachstánu.
https://www.qu­ora.com/In-which-countries-is-it-illegal-for-women-to-drive
.

Další odpovědi
isteron

Už aj v Saudskej Arábii povolili riadiť autá. Dávali v tv šot ako učili prvé ženy v kurzoch. Zaujímavá by bola štatistika o počte dop. nehôd predtým a potom po určitom čase.