Ve kterých zemí EU nemusím mít pas?

Cestování do Itálie 2010.

Nejlepší odpověď
GangstaHelper

Pas by neměl být třeba do jakékoliv země EU.

Další odpovědi
standa

Níže je abecední výčet všech 27 zemí EU a z nich Schengenskou dohodu plnohodnotně NEPODEPSALO těchto 5 států, kam byste se bez pasu raději neměli vydávat :

Bulharsko – asi až od r.2011
Irsko – pouze policejní a justiční spolupráce
Kypr – požádal o odklad
Rumunsko – asi až od r.2011
Velká Británie – pouze policejní a justiční spolupráce

Na druhou stranu Schengenskou dohodu podepsaly tyto nečlenské země EU:

  • Island, Norsko, Švýcarsko

EU:
Belgie, Bulharsko, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Irsko, Itálie, Kypr, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Německo, Nizozemsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Velká Británie

Miroslavst

Do zemí EU není třeba mít pas, postačí občanka. je to však lepší.