Ve kterých zaměstnáních je nejméně zodpovědnosti?

Nejlepší odpověď
Drap

Nejsou zaměstnání bez zodpovědnosti. Míra odpovědnosti se obtížně měří. Lze ji vyhodnotit pouze na základě nějakých, dříve stanovených ,požadavků.

Další odpovědi
dubraro

Zpravidla platí, že čím vyšší postavení, tím menší reálná odpovědnost.

da ny

zodpovědný zaměstnanecNěkteří zaměstnavatelé jsou rádi, že se jejich zaměstnanec, ve stanovenou dobu a pravidelně dostaví do zaměstnání. Využije plně svou pracovní dobu :))).
Menší míru zodpovědnosti nesou ti zaměstnanci, kde se nejedná o lidské životy a majetek, o obecné ohrožení (chemické závody, farmaceutický a potravinářský průmysl, stavby, elektrárny) o finanční služby apod.
Je přece sposta zaměstnání, v nichž nenesete ani přímou hmotnou zodpovědnost (přesto můžete způsobit různě vysokou škodu), ze kterých chodíte domů „s čistou hlavou“ … a ta si dáte „dohromady“ jistě i sám. To podle svých představ, jak nízkou míru zodpovědnosti máte na mysli.

plebs

Politik, svého času při nákupu předražených vojenských hračiček, jeden vážený politik, který je tam dlouhá léta pravil, nelze to trestně stíhat bylo to pouze politické rozhodnutí

Dochy

Poměrně nízká míra pravděpodobnosti že člověk něco důležitého zvoře (teda pokud nechce) je u některých dělnických profesí… skládání jednodušších přístrojů u pásu, pomocné stavební práce (výkopy apod…)
Ty práce mají zas nějaké jiné nevýhody – práce za (skoro) každého počasí, práce stále v jedné poloze,…