Frogman

Ve kterých stanicích pražského metra jsou ještě sovětské eskalátory?

Ty staré sovětské jsou nejrychlejší, ale postupně se prý nahrazují těmi pomalejšími podle nějakých evropských norem.

Není někde zveřejněn seznam stanic, kde ještě tyto staré jezdí? Nebo nemáte o tom přehled přímo někdo z vás tady? :)

Díky.

Nejlepší odpověď
Malvína

Našla jsem pouze článek z roku 2013, takže mohou být změny.

Kde se vyměňují či budou měnit:
Nové Butovice, Můstek – na trase A i B, Náměstí Republiky

Tudíž ty ostatní by měly zůstat staré. Také jsem se dočetla, že výměna u všech neproběhla, jen došlo ke zpomalení rychlosti. Přikládám odkaz a čerpala jsem i z Wiki.

Zdroj: https://www.id­nes.cz/praha/zpra­vy/vymena-a-oprava-eskalatoru-v-metru.A130506_192­5452_praha-zpravy_sfo

Další odpovědi
Pepa25

Doporučuju dát dotaz na diskusním fóru webu metroweb.