Avatar uživatele
Hufnágl

Ve kterém vodiči u VN je nulák?

Zajímavá 0 před 1308 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Jiří Bohumil

V žádném.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Front

V žádném.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

V Žádném. Tuším že nad vedení VVN se táhnou další vodiče, ty myslím ale fungují jen jako ochrana před bleskem a nosné lano pro signální koule v blízkosti letišť. Nulák se řeší až za trafem na 230/400 kde je střední vodič uzemněn a rozveden k odběrným místům.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Emefej

Midoc > tak stojím pod sloupem vedení VN a marně hledám ty tvoje barevné vodiče. Co s tím?

před 1308 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Midoc

O sloupech VN nebylo psáno. Kabel VN může být i v zemi. Tam už jsou vodiče barevné?

před 1307 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Tak popravdě pochybuju že více než 3 diskutující na tomto serveru viděli živý VN kabel.
Ani v tomto kabelu se nevede pracovní nula.
Já jsem kdysi ten kabel viděl, podrobnosti už si nevybavuju, sám jsem na něm nepracoval. Mám ale za to, že na barvičky se tam nehraje, maximálně signální barva na vnějším plášti kabelu.

Mimochodem i NN je životu nebezpečné. Moc nechápu proč to sem taháš. A to nebezpečí si, jakožto v minulosti několikrát přeočkovanej elektrikář, uvědomuju docela dobře.

před 1305 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Midoc

Příspěvek smazán administrátorem.

před 1307 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Midoc

VN nebezpečí přiblížení pro lidi i stroje.
https://www.cez­distribuce.cz/cs/bez­pecnost/bezpec­nost-a-ochrana-zdravi/cinnosti-v-ochrannych-pasmech.html

před 1306 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Midoc

VN
https://www.pa­sovice.cz/odstra­novani-stromovi-v-blizkosti-venkovniho-elektrickeho-vedeni

před 1306 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Midoc

Nevim

před 1307 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Aspoň jseš upřímnej 😉

před 1307 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek