Hufnágl

Ve kterém vodiči u VN je nulák?

Nejlepší odpověď
Jiří Bohumil

V žádném.

Další odpovědi
Front

V žádném.

Dochy

V Žádném. Tuším že nad vedení VVN se táhnou další vodiče, ty myslím ale fungují jen jako ochrana před bleskem a nosné lano pro signální koule v blízkosti letišť. Nulák se řeší až za trafem na 230/400 kde je střední vodič uzemněn a rozveden k odběrným místům.

Emefej

Midoc > tak stojím pod sloupem vedení VN a marně hledám ty tvoje barevné vodiče. Co s tím?

Midoc

O sloupech VN nebylo psáno. Kabel VN může být i v zemi. Tam už jsou vodiče barevné?

Dochy

Tak popravdě pochybuju že více než 3 diskutující na tomto serveru viděli živý VN kabel.
Ani v tomto kabelu se nevede pracovní nula.
Já jsem kdysi ten kabel viděl, podrobnosti už si nevybavuju, sám jsem na něm nepracoval. Mám ale za to, že na barvičky se tam nehraje, maximálně signální barva na vnějším plášti kabelu.

Mimochodem i NN je životu nebezpečné. Moc nechápu proč to sem taháš. A to nebezpečí si, jakožto v minulosti několikrát přeočkovanej elektrikář, uvědomuju docela dobře.

Midoc

Příspěvek smazán administrátorem.

Midoc

VN nebezpečí přiblížení pro lidi i stroje.
https://www.cez­distribuce.cz/cs/bez­pecnost/bezpec­nost-a-ochrana-zdravi/cinnosti-v-ochrannych-pasmech.html

Midoc

VN
https://www.pa­sovice.cz/odstra­novani-stromovi-v-blizkosti-venkovniho-elektrickeho-vedeni

Midoc

Nevim

Dochy

Aspoň jseš upřímnej 😉