mosoj

Ve kterém roce byly zrušeny zemědělské poukázky na chléb?

Nebo existují až dosud?

Nejlepší odpověď
annas

VLÁDNÍ NAŘÍZENÍ ze dne 12. prosince 1966 zrušilo vyhlášku o výdeji poukázek. č. 130/1960 Sb..

Takže mně to vychází od 1. ledna 1967.
https://www.za­konyprolidi.cz/cs/1966-99/zneni-19670101

K podotázce.

Myslím si, že v současnosti zemědělci produkty prodávají.

Jiný typ poukázek dostávaji jako část dávky lidé, kteří pobírají příspěvek na živobytí přes půl roku. Není možné za ně pořídit alkohol a cigarety.

V poukázkách lidé od prosince dostanou 35 až 65 procent dávky.

Samozřejmě jde o jiný typ poukázek, nikoliv zemědělaké.

15. listopadu 2017 – za tyto poukázky si koupí i chléb.

Zdroj: http://domaci­.eurozpravy.cz/ducho­dy/207158-cast-prispevku-na-zivobyti-bude-v-poukazkach-nelze-za-ne-koupit-alkohol-a-cigarety/

Další odpovědi
Drap

Byly zrušeny po 70 -tém roce myslím že to bylo 1972
V odkaze je poukázka platná do 30,7,1970
https://aukro­.cz/poukazka-na-chleb-1969-70-ctyrblok-470-6915513716

jirkajirka

Pro Ananas. Poukázky na chléb nebyly pro lidi co byli chudobní,ale pro zemědělce za zrní pšenice,žito co dali do mlýna a za to dostali poukázky na odběr chleba. Na černý cléb e nedoplácelo a na vejražkový 40 haléřu.Zrní se získávalo z naturálií v JZD nebo ze svých políček – záhumenek.Aspoň u nás na vesnici Mrákotín u Telče.

annas

V odkazu na vyhlášku je vše vysvětlené,. Vím, že šlo o výměnu za obilí. Taskže nevím, co myslíte.

Pod čarou je poznámka o současných poukázkách – je uvedené datum 2017.

--
Pod čaarou je současná informace – uveden édatum 2017j.

jirkajirka

Poukázky na výměnu obilí za chléb a poukázky na živobytí? Tak to pletete jablka a zelí.

Admin2

Čtěte prosím pozorně a neuvádějte, co v odpovědi není.