Rokio

Ve kterém roce byl vynalezen tank?

Mám na mysli ten klasický. Jinými slovy to, co si většina lidí představí pod pojmem tank.

Nejlepší odpověď
Drap

za vynálezce se považuje Leonardo Da Vinci,který ho první namaloval. Vyrábět se ale první tank začal na počátku první světové války v Anglii

Další odpovědi
Kepler

První tanky se zúčastnily bojů v 1. sv. válce, tuším v r. 1916. Byl vyvinut ve Velké Británii pod krycím názvem Nádrž (anglicky tank – odtud název). První typy ještě neměly otočnou věž s kanónem, s tím přišli až později frantíci. Ale už to byl tank.

DomKrat2

První tank byl vyroben v r. 1916 angličany. Neměl věž ale na každé straně dělo (7cm myslím) a ve předu kulomet (někdy mohl mít na zadní části přidělaný minomet)