Tabea

Ve kterém období byste chtěli žít, pokud by byla možnost na den opustit přítomnost?

Otázka pro ty, kteří chtějí odpovídat k tématu. Možnosti jsou tomu uzpůsobeny.

Nejlepší odpověď
Kepler

jiné uvedené období

Budoucnost za 100 let. O minulosti už představu mám.

Další odpovědi
annas

jiné uvedené období

Na minulosti je dobré, že je minulost. Tím je minulost zajímavá. Žiji právě teď, tedy v přítomnosti.

O dávné minulosti se dovím z historie, snažím se jí porozumět. Z novější minulosti pak mám zážitky ze svého života.

Pro mě je rozhodující život právě tady a právě teď.

seraphico

období středověku za krále Karla IV

Malvína

období 1. republiky v Československu

Jednoznačně a bez váhání. Moje duše dřív asi lítala někde v tomto období, protože mám ráda vše s ní spojené, hlavně lázně – Mariánské.

Jiří Bohumil

jiné uvedené období

Vzhledem k tomu, že jsem občas i sentimentální, neměl bych takové dalekosáhle, datově, cestovatelské požadavky. Co se týká středověku a ani pozdějších období, asi to nebylo „nic moc“. Co se týká budoucnosti, tak se mi rovněž zdá, že moc „slavná“ nebude . Ale ten jeden den by mohl být zajímavý.
Ovšem mě by stačilo (viz úvod mé odpovědi) a vzhledem k tomu že jde o právě proběhlý čas vánoční, vrátit se zpět „pouze“ o 60 let a strávit opět jeden Štědrý den, v té době, se svými rodiči a sourozenci.

elkon

jiné uvedené období

NoFear

období antického Říma nebo Řecka

V tomhle nejvíc. Ale do každého z těch období bych se chtěl podívat nebo v něm načas žít (kromě 1. republiky).
Ale nejlíp žít přítomností, protože cokoli jiného, co odpoutává od reality přináší jen bolest a zklamání. Přát si žít jinde (budoucnost, minulost, nebo vysněná alternativní přítomnost, ři jiný čas), znamená nežít vůbec nikde. Ovšem jen pokud si to člověk přeje neustále.

led

jiné uvedené období

Byť návštevníkom v idealizovanom dejinnom prostredí je atraktívne pre „cestovateľov v čase“. Ale žiť tam trvalo, so skúsenosťami a rozmaznaným životom v 21.storočí, by ste určite veľmi rýchlo dospeli k názoru „všade dobre, doma najlepšie“. Mnohí čo ohŕňate nosom nad bezdomovcami, ich pachom a spôsobom života, vedzte, že takýto život bez dostatočnej hygieny, s primitívnou, alebo minimálnou zdravotnou starostlivosťou, keď život bol len prechod medzi narodením a smrťou, ktorý by ste tam žili, by v malých zbytkoch vašich spomienok na 21.storočie vyvolal túžbu po vymoženostiach 3.tisícročia a rýchlom návrate do bezpečia dnešnej pandemickej doby…

Hlada

jiné uvedené období

V současnosti.
Blahobyt, který v současnosti máme, tu nikdy nebyl a nejspíš v blízké budoucnosti už nebude.

zjentek

jiné uvedené období

V hysterii mne nenadchlo nic (co do mezilidských vztahů a způsobů vývoje homo sapiens sapiens – prakticky je mi až nevolno z toho, jak až dostal člověk svůj vlastní vývoj, potažmo celou evoluci pod svou vlastní kontrolu), přítomnost, jak všichni víme, stojí za psí štěk, čili nejvíce mě přitahuje ochutnat období budoucnosti.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.