Avatar uživatele
Tabea

Ve kterém období byste chtěli žít, pokud by byla možnost na den opustit přítomnost?

Otázka pro ty, kteří chtějí odpovídat k tématu. Možnosti jsou tomu uzpůsobeny.

Zajímavá 0 před 1202 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

jiné uvedené období

Budoucnost za 100 let. O minulosti už představu mám.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

jiné uvedené období

Na minulosti je dobré, že je minulost. Tím je minulost zajímavá. Žiji právě teď, tedy v přítomnosti.

O dávné minulosti se dovím z historie, snažím se jí porozumět. Z novější minulosti pak mám zážitky ze svého života.

Pro mě je rozhodující život právě tady a právě teď.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
seraphico

období středověku za krále Karla IV

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Malvína

období 1. republiky v Československu

Jednoznačně a bez váhání. Moje duše dřív asi lítala někde v tomto období, protože mám ráda vše s ní spojené, hlavně lázně – Mariánské.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

jiné uvedené období

Vzhledem k tomu, že jsem občas i sentimentální, neměl bych takové dalekosáhle, datově, cestovatelské požadavky. Co se týká středověku a ani pozdějších období, asi to nebylo „nic moc“. Co se týká budoucnosti, tak se mi rovněž zdá, že moc „slavná“ nebude . Ale ten jeden den by mohl být zajímavý.
Ovšem mě by stačilo (viz úvod mé odpovědi) a vzhledem k tomu že jde o právě proběhlý čas vánoční, vrátit se zpět „pouze“ o 60 let a strávit opět jeden Štědrý den, v té době, se svými rodiči a sourozenci.

Upravil/a: Jiří Bohumil

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

jiné uvedené období

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
NoFear

období antického Říma nebo Řecka

V tomhle nejvíc. Ale do každého z těch období bych se chtěl podívat nebo v něm načas žít (kromě 1. republiky).
Ale nejlíp žít přítomností, protože cokoli jiného, co odpoutává od reality přináší jen bolest a zklamání. Přát si žít jinde (budoucnost, minulost, nebo vysněná alternativní přítomnost, ři jiný čas), znamená nežít vůbec nikde. Ovšem jen pokud si to člověk přeje neustále.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

jiné uvedené období

Byť návštevníkom v idealizovanom dejinnom prostredí je atraktívne pre „cestovateľov v čase“. Ale žiť tam trvalo, so skúsenosťami a rozmaznaným životom v 21.storočí, by ste určite veľmi rýchlo dospeli k názoru „všade dobre, doma najlepšie“. Mnohí čo ohŕňate nosom nad bezdomovcami, ich pachom a spôsobom života, vedzte, že takýto život bez dostatočnej hygieny, s primitívnou, alebo minimálnou zdravotnou starostlivosťou, keď život bol len prechod medzi narodením a smrťou, ktorý by ste tam žili, by v malých zbytkoch vašich spomienok na 21.storočie vyvolal túžbu po vymoženostiach 3.tisícročia a rýchlom návrate do bezpečia dnešnej pandemickej doby…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

jiné uvedené období

V současnosti.
Blahobyt, který v současnosti máme, tu nikdy nebyl a nejspíš v blízké budoucnosti už nebude.

Upravil/a: Hlada

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

jiné uvedené období

V hysterii mne nenadchlo nic (co do mezilidských vztahů a způsobů vývoje homo sapiens sapiens – prakticky je mi až nevolno z toho, jak až dostal člověk svůj vlastní vývoj, potažmo celou evoluci pod svou vlastní kontrolu), přítomnost, jak všichni víme, stojí za psí štěk, čili nejvíce mě přitahuje ochutnat období budoucnosti.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek