kees

Ve kterém díle Lao-C mohu najít Hrabalův citát ‚regressus ad originem a progressus ad futurum‘?

Děkuji za předchozí informaci o této věci,ale zajímá mne také, kde citát mohu najít u Lao-C.

Nejlepší odpověď
annas

Těžká odpověď. Hledala jsem i v čínských zdrojích, jenže nevím, jak se slova řeknou čínsky. Překladač je nepřesný.

Ale podle informací, které uvedl Hrabal, četl fílozofické dílo Lao´C. Jedině si je přečíst a vyhledat, případně zajít do vědecké nebo univerzitní knihovny.

Lao-c' napsal knihu o dvou dílech a pěti tisíci a několika slovech.
U nás vyšlo jeho dílo několikrát: jako Tao te ťing. V posledním vydání knihy je vyjádření Egona Bondyho, který byl přítel Hrabala, takže je možné dovědět se víc.

http://www.dhar­magaia.cz/kni­ha/407-lao-c-tao-te-ting/recenze/257-marie-haisova-recenze

Další odpovědi
Děda Louda

Pochybuju, že by Lao-C znal Hrabala, a dokonce uváděl jeho citát.