bolak

Ve které zemi mají nejvíce obyvatel nad 100 let, v % v přepočtu na počet obyvatel?

Doplňuji:
Tak asi Japonci nó, zajímavý je že ostatní asijský země na tom jsou sice taky dobře, ale né tak dobře jako Japonsko, které má 43 stoletých na 100.000 a na dalších místech v řadě jsou pak země které mají jen 29, 27, 26.. a tak si myslím že tím hlavním důvodem proč to tak je, budou asi ty atomovky co tam vybouchly, ža díky nim tam přežily jen ti nejsilnější jedinci, který nějaká nemoc jentak neskolí, když je nezabila ani radioaktivita. Každopádně si myslím že by to chtělo udělat nějakej obšírnej výzkum, aby se u těhlech stoletých národů zkoumalo co žerou a jak žijou, jestli taky skáčou poránu panáka jako já, abych věděl jestli to dělám dobře.

Nejlepší odpověď
Pepa25

V Japonsku. Viz tabulka na anglické wiki v odkazu, poslední sloupec (je možné seřadit).

Zdroj: http://en.wiki­pedia.org/wiki/Cen­tenarian

Další odpovědi
ivosek2

Asi Japonsko

arygnoc

po doplnení:
ad japonci – atomovky asi nie.
všetky národy žijúce pri mori majú priemerne vyšší vek, ako suchozemci – platí i v európe (francúzsko, taliansko, španielsko, …).

je to dané i „nezdravou“ slanou výživou (soľ v morských produktoch, ale i napr. vo vzdušnej vlhkosti).
svoje samozrejme robí i naše knedlo/vepřo/zelo (a vepřo všeobecne), v ktorom je zloženie tukov iné, ako v morských potvorách, o príjme zeleniny na osobu ani nehovorím (viď. európski lídri v dllhovekosti).

a vôbec, tých faktorov je asi viac (lekárska starostlivosť, civilizačné choroby, pohyb [i ten v práci], ale i podnebie, rytmus života, …).

;-Q

marci1

Ano, je to Japonsko. Vědci předpokládají, že je to způsobeno místní zdravou kuchyní, ale také velkými pokroky v geriatrické medicíně.
Potěším muže, že např. na Sardinii žije více stoletých mužů než žen. 🙂