bolak

Ve které školní lavici jste sedávali a kam jste to dotáhli?

Prosím odpovídejte pravdivě, otázka poslouží k ověření či vyvrácení tzv. teorie zadních lavic. :)

viz > http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/uz-se-nekdy-provadel-vyzkum-ktera-skolni-lavice-to-nejdal-dotahla-a-ktera-je-prokleta

Nejlepší odpověď
iceT

Na ZŠ jsem jeden rok seděla na levé židli v první lavici v prostřední řadě.Nic moc místo řekla bych.Vedle mě seděl jeden spolužák,který do mě furt šťáral,až dostal od pár facek.Pak si pamatuju asi tři roky,kdy jsem seděla v pravé řadě úplně vzadu,diagonálně nejdále od učitelského stolu a tam se báječně napovídalo spolužačce při diktátech,kterých jsme měli dost a dost,stačilo říkat jen tvrdé měkké nebo obráceně,pokud se jednalo o doplňování iy,a vždy měla dobrou známku.
Na učnáku bylo jedno kam si sednem,protože jsme se často stěhovali do jiných tříd,takže nebyl nějak extra zasedací pořádek.Ale při písemkách jsme museli sedět po jednom,takže jsem chodila vždy do poslední lavice,abych mohla spolužace před sebou posílat taháky,ale ona vždycky zčervenala a učitelka to poznala,že zrovna dostala tahák.Jednou taky řekla,že by se měla naučit nečervenat se v takové situaci ještě se tomu zasmála,ani nás nepotrestala.
A kam jsem to dotáhla?Po základce jsem šla na SOUZ,hned první rok jsem věděla,že podnik,pro který se učím,mě nebude chtít,bylo těsně po revoluci.Po ukončení jsem šla na brigádu,kde jsem měla 20 kč na hodinu a to bylo peněz,to ani moje mamka neměla.Pak jsem šla do studené kuchyně,pak do hospody,pak zase do hospody(pracovat).
Snad řada v lavici nemá vliv na to,kam to člověk dotáhne,to musí člověk snad chtít sám,pokud má nějaké cíle.

Další odpovědi
Orange

Já jsem na střední sedával výhradně v té zadní… Teď jsem teprve na VŠ. Ale ze začátku co tam se mnou seděl spolužák, tak školu ani nedodělal (skončil ve druháku). V předních lavicích seděli většinou idioti.

Fyzik

Vesnická ZŠ – předposlední lavice, řada nejdál od učitelky
Gymnázium – druhá lavice, ta nejdál od učitelky nebo uprostřed
Vysoké učení – první nebo druhá řada
Skoro vždy vyznamenání, nyní studuji nanotechnologie.

briketka10

už si přesně nepamatuju, ale vždy tak někde
uprostřed, aby mi nemohla ségra napovídat v
matice a já jí zas při češtině no, ale vždycky to
tak hezky vyšlo, že jsme si poslaly třeba jen
malý papírek s výsledkem a bylo po srandě :D

honza19hk

poslední a řada co nejvíc od učitele,aby nás nebylo moc vidět.Navíc uprostřed tříby byl podpěrný sloup,takže vždycky jsem byl zalezlý tak aby na mě nebylo od katedry vidět.
Většinu ročníků jsem ale vyšel s vyznamenáním a to nejen na zš.
Doplňuji:
A neboj bezdomovec ze mě není,tedy aspoń zatím.Jsem bagrista.

anonym

Seděl jsem úplně vzadu v prostřední řadě nalevo. Kam jsem to dotáhl – v OUPO CV jsem byl za katedrou.

Ejn

Seděla jsem,sedím uprostřed.. ;) a chystám se na gymnázium/prů­myslovku. ;D

pizlicka

na zakladni skole ve treti rade u okna,na stredni – ve druhe rade blíž k uličce.
Doplňuji:
mám středni skolu elektro-slaboproud.

bolak

česílko: tak tos to moc daleko nedotáh…od zadní lavice ke katedře… hádám takovejch 20 stop, víc to nebude ;)