Ve které nemocnici vedla výzkum Rita J. Valentino?

V porovnání s muži, ženy mnohem snáz propadají depresím, strachu a úzkosti. I závažnější psychické poruchy, které tyto stavy vyvolávají, se u nich projevují častěji. Prozkoumat příčinu na základní neurologické úrovni není jednoduché – u lidí lze použít jenom zdraví neohrožující metody a analogie s pokusnými zvířaty nemusí být zcela vypovídající. U potkanů si ale vědci mohou sáhnout přímo na mozek a podrobně ho prostudovat. Tyto výzkumy prokázaly zajímavý rozdíl v neurosignálním systému u samců a samic, který by mohl představovat alespoň část řešení hádanky i pro náš druh.
Ve které nemocnici vedla tento výzkum Rita J. Valentino?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Rita J. Valentino z Filadelfské dětské nemocnice, která již léta studuje neurologickou podstatu chování. Kromě svých kolegů z nemocnice do spolupráce zapojila i neurology z Faberova ústavu pro neurovědy z University Thomase Jeffersona. Podle výsledků jejich studie, které publikoval časopis Molecular Psychiatry, jsou samičky potkanů v porovnání se svými pohlavními protějšky nejenom více citlivé na nízkou hladinu důležitého stresového hormonu kortikoliberinu, ale se i hůře vyrovnávají s jeho ........

Zdroj: http://www.osel­.cz/index.php?ob­sah=6&clanek=5108&ak­ce=show2&dev=1&re­ply2=108905

Další odpovědi
Gollumek.88

nejspíše: Children's Hospital of Philadelphia

http://www.med­.upenn.edu/ap­ps/faculty/in­dex.php/g275/p1­2450