Kelt

Ve které národni písni se zpívá o vašem kraji, městě, okolí?

Na těchto stránkách jsou lidé z nejrůznějších koutů naší vlasti, tak určitě existuje nějaká národní píseň, kde se toto zpívá. Např Tovačov, Tovačov . Nepočítají se písně od Yoyo -BAndu – Rybitvá a pod, ani Já tu zemi znám od Ladislava Vodičky a jiné. Také doufám, že chachaři od Ostravy si nebudou zpívat K Budějicům cesta. Tak díky předem.
Doplňuji:
Lidová, národní píseň vznikla před vynálelezem rádia. Stejně by neplatilo Belfast od Boney M, Hiroshima od Die Puhdys atd. Něco, o čem zpívá cimbálovka z okolí, nebo dechovka. Když napíše někdo z Prahy – Na tom pražském mostě – tak je to správně, ale když volí Po starých zámeckých schodech od Karla Hašlera, tak to není správné. Autor písně by měl být neznámý,

Nejlepší odpověď
annas

Jsem z Hané, existuje několik zpěvníků. Měla jsem jeden, ale přišla o ně při povodni.

Např z oblasti Hané na Prostějovsku
Na hrobčeckym polo – Hrubčice
Za Plomlovem – Plumlov

Ten stražeské kosteliček – Stražisko

Daleká šeroká je cesta na Holomouc – Olomouc
Tovačovsky hatě – Tovačov
Zatoč se slonečko … jož mě v té Létovle vubec, vubec nic netěší – Litovel

Další odpovědi
briketka10

jaktože se nepočítá Rybitví, když
já bydlím kousek od této obce :))

Kiti

Okolo Hradce, tam v malé zahrádce, rostou tam 3 růže......

anonym

Sice jsem střední morava,ale jinak mě vůbec"žíly netrhá",že jsem občanem ČR.
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Bh9B3bIw­nag

arygnoc

pri prešporku na dunaji.

;-Q

Lamalam

O mém kraji se zpívá v hezké lidové „Bie gewannert durch de Walder“.

Emefej

Bohužel, žádnou českou lidovou, na rozdíl od německých, o mém bydlišti neznám. To je smutný osud Sudet. Spolu s původními obyvateli byly odsunuty i písničky.

Pepa25

Skoro o každé obci z okolí mého rodiště existuje nějaká lidová píseň …

johana 56

Hanácké národní uvedla annas.
Jen tak pro zajímavost sice novější,ale dobře zpracované přiblížení této oblasti.

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Prc6CqUb­Mmc