Avatar uživatele
anonym

Ve které knize zemře postava jménem Pavel těsně před koncem války pro zbloudilou střelu ?

Více informací nemám. Jsem si dělala nějaký test s literárními postavami a názvy knih v něm chyběly – asi aby byl test těžší – a nebyly ani ve výsledcích dopsané. Po pátrání se mi podařilo zjistit názvy všech knih, které neznám – kromě této jediné. Nevíte náhodou – nebo jste dokonce nečetli ? Děkuji.

Doplňuji:
Svůj čtenářský nedostatek při některé z dalších návštěv knihovny napravím. Bych si stejně chtěla přečíst knihu Tři kamarádi – myslím, že by se mi mohla líbit.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, Bičiště, Medulka, anonym, Vlk-Gabriela, Drakobijec před 4286 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

Odpoveď byla označena jako užitečná

E. M. Remarque – „Na západní frontě klid“. Četl jsem ji, ač je tomu již drahně let. Bezvadné dílo.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Na_z%C3%A­1padn%C3%AD_fron­t%C4%9B_klid

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym, barnajka Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Napadlo mne „Na západní frontě klid.“ Erich Maria Remarque. Bombový knížky
Doplňuji:
bylo i zfilmováno.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

A von tam dělal nějakej rambajs nebo co? že umře už je tam najednou klid…

ukojte mou zvědavost, já to nečet

před 4286 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

V den, kdy agentury hlásí, že je na západní frontě klid, Pavel umírá zasažen zbloudilou střelou, možná již poslední v této válce.

Období 1. světové války – mladí gymnazisté šli dobrovolně na frontu přímo ze školních lavic.

před 4286 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
quentos

spíš bych to viděl tak, že umřel a teprve potom došlo k onomu hlášení. Proto ten rozpor – „jen“ jeden lidský život ve válce nic neznamená, frontu proto vnímali jako „klidnou“…

před 4286 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Quentosi, vím. Na závěr se v knize objevuje absurdní zpráva, že „na západní frontě není nic nového.“ Co je proti klidu zbraní jeden ztracený llidský život?

Pavel zemřel v den vyhlášení zprávy, zda před nebo po, jsem neuvedla.. Nešla jsem do podrobností.

před 4286 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
quentos

tak tohle Ti bohužel neprozradím, protože rozpor mezi Pavlovou smrtí a „klidem“ na západní frontě je v podstatě pointou celé knihy…

před 4286 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Tak obsah knih lze zjistit na internetu, ale si myslím, že jen pro dobrý pocit je lepší si knihu přečíst. Také mi bude trvat asi celý život než všechny knihy, které by mě zajímaly přečtu. Až přečtu poslední knihu, tak mohu klidně umřít.

před 4286 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek