annas

Ve které hře zpívá slepý houslista Mareš píseň Kde domov můj? Kdo je autorem hudby?

Proč hudební skladatel a kapelník sklízel za svého život intriky a závist?

Co je fidlovačka?

Podobná otázka sice byla položena, ale moje otázka je rozsáhlejší a zaměřuje se na autora hudby.

Nejlepší odpověď
anonym

Našla jsem si tohle,zase jsem se něco nového dozvěděla.

Zdroj: http://www.ra­dio.cz/cz/rubri­ka/knihy/kras­na-pisen-ze-zapomenute-frasky-aneb-osudy-ceske-statni-hymny

Další odpovědi
vagra

Píseň pochází z divadelní hry Josefa Kajetána Tyla Fidlovačka aneb Žádný hněv a žádná rvačka, poprvé uvedené v Praze dne 21.12.1834.
Hudbu k ní složil František Škroup, český hudebník, dirigent a hudební skladatel.
Fidlovačka je ševcovský nástroj k hlazení kůže.
František Škroup zemřel 7. února 1862 v Rotter­damu,kde byl kapelníkem u německé opery.

Zdroj: V.E.- upraveno