Rokio

Ve které fázi dějin se lidstvo chovalo nejhůře k životnímu prostředí?

Byla to průmyslová revoluce, středověk, nebo jiná doba?

Nejlepší odpověď
Kepler

To je přece jasné, děje se to v současnosti. Jednak nás bylo před průmyslovou revolucí na Zemi několikanásobně míň a tím i výroba a spotřeba. Teď už je nás přes 7,5 miliardy a Zemi doslova plundrujeme. Naštěstí roste povědomí o udržitelném rozvoji a snad ještě není pozdě.

Další odpovědi
dust8

Myslím, že otázkou není minulost, ale budoucnost, protože je to čím dál horší. Ještě, že se trpkého konce nedožijeme, ale těm které to čeká to fakt nezávidím.

Klaproth

Nyní.

Mc Merkurion

… určitě to bylo dřív, kdy člověk plundroval zemi, ale vzhledem k tomu, že nevěděl, jaké to může mít následky, myslím, si že je to dnes, přestože se snažíme k přírodě chovat ohleduplněji, ale jak jsem psal výše, dnes už víme, co to může způsobit a proto je naše činnost daleko nebezpečnější >>> děláme to vědomě …