led

Ve čtvrtek 6. ledna na ČT1 od 21:45 Zabránily by agresivitě na silnicích vysoké pokuty bohatým řidičům?

Ve čtvrtek 6. ledna na ČT1 od 21:45 Máte slovo s Michaelou Jílkovou, Vítem Bártou, Leošem Tržilem, odborníky na dopravu a diváky tváří tvář problému: Zabránily by agresivitě na silnicích vysoké pokuty bohatým řidičům?
Myslíte, že to pomůže?

Odpovědi
anonym

Protože mě zajímá co udělají takovému řidiči až ho dopadnou,
http://www.no­vinky.cz/krimi/221485-svedek-natocil-u-brna-blokovani-aut-brzdenim-ve-stylu-pirata-z-d1.html

tak souhlasím se čtenáři Blesku. Rozdrtit poškodit mu kolena.
Jinak když už nad tím policie mávne rukou protože těch případů je moc, tak rozstřílet auto s pirátem kulometem. Potrestat jejich rodiče za to že to vyvedli. A ostatní pokutovat když zbytečně blokují levý j. pruh.

venkovan

Agresivita je o tom, že se lidi nebojí trestu, vlastně mají téměř 100% jistotu, že na jejich agresivitu se nepřijde. V našem právním systému je obtížné někomu agresivní chování nejen na silnici prokázat. Příkladem je i poslední medializovaný případ, kdy nakonec viník dělá z poškozeného neschopného řidiče protože ho naboural ze zadu.
Vysoké pokuty moc nepomohou, jen u málo ekonomicky silných obyvatel.navíc korupční prostředí v našem státě kvete celkem spolehlivě – opět „silní“ jedinci se z pokuty a trestu celkem dobře vyvlečou.
Co víc pomůže podle mne, tak častější přítomnost policie na silnicích. Stačí se podívat jak se chovají četní řidiči když vidí hlídku policie u silnice. Například v úseku s 80 km/hod rychlostí jedou do chvíle než hlídku zahlédnou klidně i přes 100, ve chvíli kdy ji uvidí dokáží zřejmě ze strachu zbrzdit i na 60 km a tou rychlostí se vlečou až za hlídku.
Doplňuji:
Ještě maličkost. Tak jak se u nás jezdí, „vypění“ i zdánlivě klidný řidič. „Courání“ na rychlostních komunikací v moderních osobních autech je opakem rychlých řidičů, nezřídka „courači“ vytváří nepříjemné situace na silnicích, protože je nelze předjet když v levém pruhu jede víc aut přiměřenou (povolenou) rychlostí, jízda v prostředním a levém pruhu když je pravý volný – opět častý zjev na našich silnicích nepříznivě působí na psychiku četných řidičů kteří se snaží jet služně, ale pružně.
Nejsmutnější je, že vělká čast řidičů si myslí o sobě, že umí jezdit, jízdu druhých jenom kritizují, tím se vlastně vnitřně „vyhazují“ z pohody, místo aby chybu druhého přijali s úsměvem, protože blbosti uděláme každý několikrát denně.
A platím pokuty za rychlou jízdu, a bývám i agresivní.

ReHu

Myslím, že ne. Bohatství je relativní a tak se dá těžko trestat tímto spravedlivě.
Já bych jim brala řidičáky a měly by se pak zdůslednit kontroly a postihy na silnicích.
Za jízdu bez řidičáku podmínku a pak na tvrdo.