vdovský důchod – má na něj vdova (vdovec) nárok hned po skonu manžela(lkY)?

po vydání úmrtního listu se někde žádá,to ano…mě jde o to jestli je to omezené věkem,pokud si dvacetiletá vezme z čisté lásky movitého staříka, po jeho smrti může hned brát důchod jako vdova?

Nejlepší odpověď
Drap

Dvacetiletá bude mít zřejmě smůlu. Pro nárok je stanovena celá řada podmínek
http://www.duchody-duchodci.cz/vdovsky-duchod-narok.php

Další odpovědi
franku

Vdova musí mít min. 50 let,aby to brala doživotně.Jinak jen 1 rok.No a pokud ji zemře movitý manžel,tak si bude v pohodě žít i bez důchodu

IK

Pokud si vezme staříka který bere důchod a ona pečuje o dítě nebo rodiče tak ano.