Savier

Vdechování kouře / smogu a zdravotní rizika

Zdravím vás, chci se zeptat jestli vdechování kouře / smogu může zpusobit nějaké zdravotní potíže nebo rakovinu. Byl jsem se projít ven a nadýchal jsem se.. Mám tedy otázku pro starší generace – Dříve když se topilo uhlím, muselo být přece toho dusivého smogu mnohem více.. Je tady někdo kdo tento smog vdechoval pravidelně a dodnes nemá zdravotní potíže? Děkuji.

Odpovědi
Drap

Ano, smogu z topení bývalo více a zřejmě zase brzy bude. Vdechovali jsme to všichni. Někteří nemají žádné potíže, někteří jsou nebožtíci.

Mravenec

Jednoduchá prevence. Stačí nedýchat.

Ametyst

Smog je nepříjemný, ale mnohem horší jsou výfukové plyny z dieselových motorů: všechny nákladní auta a kamiony.
Mám smogový trénink z Ústí nad Labem: byly dny, kdy jsme z úředního nařízení nesměli vycházet, byla inverze a několik dnů se vzduch ani nehnul. Jen se zahušťoval. Nesměli jsme větrat, děti nesměly nic než sedět doma. Jistě že nebylo zdravé dýchat, ale tenkrát byla jiná situace: chemická výroba, uhelné doly, elektrárny.

Savier

Drap: Vyděsil jste mě.. 😕 Ale děkuji za názor.

Drap

To neni žádné děšení. To je konstatování faktu.